Budeme mít další miminko!

Jak připravit dítě na příchod sourozence?

Jak zařídit, aby sourozenci byli parťáci a ne rivalové?

Jak dělit pozornost mezi více dětí?

Podívejte se na bonusové video z kurzu Manuál k batoleti a dopřejte svým prvním dětem co nejhladší průběh rodinného seznamování 🙂

Chcete se naučit, jak pracovat s dětskými emocemi? Chcete svému neposednému batoleti lépe rozumět? 

„Než jsem měla děti, byla jsem rozhodnutá, že na svoje děti nikdy nebudu křičet. A křičela jsem. Křičela jsem dost často a potom jsem si to vyčítala.

Říkala jsem si, že jsem hrozná máma a přemýšlela, proč to nedokážu jinak. Myslela jsem si, že mám prostě extra náročné dítě a že to jinak nejde. Když jsem někde četla, že to s dětmi jde bez křiku a pláče, nevěřila jsem tomu.

Byla to cesta, ale řešení jsme spolu našli. Pomohlo mi pochopit, jak funguje mozek dítěte a co dítě prožívá při svých emocích. Proč se nedokáže uklidnit samo a proč občas vybuchuje naoko bezdůvodně.

Potřebovala jsem se naučit, jak ovládnout a zpracovat svůj vlastní vztek dřív, než začnu křičet. Jak reagovat z pozice dospělého rodiče, nikoliv bezmocného a zraněného dítěte. A především, jak dávat dětem pozornost, aby si o ni nemusely říkat pláčem, křikem, nebo „zlobením“ tak, aby mě to bavilo a nebyla jsem z toho vyčerpaná.“

Narození mé třetí dcery Rebeky bylo jedno velké a rychlé dobrodružství a je takový i život s ní. Je to úžasná parťačka a naučila mě, co přesně znamená dávání plné pozornosti a jak přesně to má vypadat. A co to udělá, když ji nedávám.

Ukázala nám, že děti nemusí procházet ani separační úzkostí a že i obdobím vzdoru jde projít hladce.

Že děti nemusí komunikovat pláčem a křikem, když se naučíme jim rozumět.

Že jsou i bytosti, jejichž první slovo není NE, ale ANO, i když je to složitější k vyslovení.

Že je úplně jedno, jakým způsobem chceme vychovávat, pokud se svými principy sami neřídíme.

A jestli se chcete i vy naučit rozumět emocem svého dítěte, vyhnout se období separační úzkosti i období vzdoru, přestat se rozčilovat pořád dokola kvůli stejným “blbostem”, pak se na vás těším v kurzu Manuál k batoleti a pojďte to se svým dítětem zvládnout v klidu. Fakt to totiž jde 😉 A dokonce i bez výčitek, že musíte dělit pozornost mezi více dětí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů