Učím rodiče, jak si usnadnit život s malými dětmi

a jak je lépe chápat.

Aby už žádné dítě nemuselo zbytečně plakat a žádná máma nebyla zoufalá.

  • Chtěla jsem se svým prvním miminkem dělat všechno správně a bála se, abych neudělala nějakou chybu.
  • Dostávala jsem desítky nevyžádaných rad, které nikam nevedly a jenom mě rozčilovaly.
  • Trávila jsem svůj čas hledáním informací na internetu a v diskuzích a zkoušela, "co na moje dítě konečně zabere"?
  • Toužila jsem po uznání, že jsem skvělá máma, ale přitom o tom jsem o tom sama pochybovala.
  • Připadala jsem si na všechno sama, ale přitom vlastně nechtěla pomoct, a říkala si "To musím zvládnout sama!"
  • Říkala jsem si "Proč mi to nefunguje, když všem ostatním to funguje? Co dělám špatně?"
  • Začala jsem studovat psychomotorický vývoj dětí. Jaké jsou emoční i fyzické potřeby dětí a jak je naplňovat. 
  • Jak spolu souvisí emoce, vývoj a tělo?
  • Jak můžu chápat, co miminko potřebuje, aniž bych věděla, co se děle v jeho těle a co prožívá?

 

Co je tady jinak?

Jmenuji se Klára Stará, jsem máma čtyř dětí, průvodkyně světem miminek, instruktorka plavání s dětmi ve vaně i v bazénu, lektorka vědomého rodičovství a autorka EVT metody.

Miluji děti, manžela, vodu a koně 🙂

Jsem otevřená, pravdivá, upřímná a pečující. Umím být i rázná.

Pro někoho málo alternativní, pro jiného příliš.

Umím hledat cesty a řešení i tam, kde je ostatní nevidí.

Díky svým čtyřem dětem vím, že každé dítě je originál a co platí na jednoho, nemusí vůbec platit na druhého.

Nemám ráda obecně platné rady, dogmata, ani fanatismus jedné cesty, že takto se to má dělat a jedině tak je to správně.  

Důvodem, proč mám něco s dětmi dělat pro mě není "že se to tak dělá už 20, 30, 50 let".

Vždy potřebuji znát své PROČ, najít si AHA a mít návod JAK. 

Kupovala jsem různé kurzy a hledala návody, které bohužel nefungovaly. Možná i vy už jste něco zkoušeli.

Našla jsem důvod, proč to tak je. Mezi informacemi často chybí souvislosti. Stále hledáme nějaké útržky, ale pořád nám uniká to hlavní - jak to spolu všechno souvisí?

Dva různí odborníci na stejnou oblast se neshodnou. Každý radí něco jiného - co zná a co jemu funguje.

Od roku 2013 chodím do rodin a pomáhám rodičům rozumět svým dětem - jejich vývoji a emocím, učím je, jak s dětmi komunikovat.

Vytvořila jsem své kurzy tak, aby byly všechny důležité informace o miminkách a batolatech na jednom místě. Odpovím Ti na všechny důležité rodičovské otázky, najdeme spolu Tvé PROČ i JAK.

Už více než tisíckrát jsem si v praxi ověřila, že to, co do našich dětí vložíme během prvního roku jejich života, se nám - a hlavně jim, bude vracet po celý život.

Moje heslo je: "Aby už žádné dítě nemuselo zbytečně plakat a žádná máma nebyla zoufalá."

Během několika let své praxe jsem získala nadhled, propojila důležité souvislosti a vytvořila unikátní metodu EVT, díky které se můžeš naučit porozumět emočním, vývojovým i fyzickým potřebám miminek. Program  VIP klubovny Mámy s nadhledem bude Tvým průvodcem od narození miminka až po jeho nástup do školky.

Díky této metodě se můžeš naučit lépe rozumět svému dítěti, chápat, co se děje v jeho těle a co prožívá. Konečně Ti začnou dávat informace smysl a propojí se všechny důležité souvislosti.

Možná potřebuješ individuální přístup a můžeme si spolu domluvit osobní konzultaci.

Do mých kurzů již vstoupilo 0 lidí

Mé postřehy a zamyšlení ze života s dětmi můžete sledovat na fcb stránce Klára Stará – Manuál k miminku  nebo na Instagramu

Jak jsem se ke své práci dostala a s čím vám můžu pomoci?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kde jsem se učila?

Když jsem měla první dítě, myslela jsem si, že nic neřeším a že jsem máma v pohodě. Jenže se u syna nejdřív projevil silný atopický ekzém, následovala predilekce hlavičky, která vyvrcholila tím, že syn neotočil hlavu na jednu stranu vůbec a jeho vývoj probíhal asymetricky. Pořád mi všichni říkali "to neřeš, to se spraví samo".

Ale pak jsem objevila kurzy plavání Baby Clubu Plaváček Blanky Kolářové Sudíkové a všechno se to změnilo. Svými technikami pomohla mně i synovi zpracovat trauma z porodu a postupně začala uvolňovat napětí a tenzi z jeho těla. Fascinovalo mě to! Říkala jsem si, proč se toto všechno neučí v nějaké škole? Tolika problémům jsem mohla předejít, kdybych věděla, jak s miminkem správně manipulovat a jaké pohybové návyky u něj sledovat a případně je napravovat!

V roce 2013 jsem vstoupila do výcviku pro instruktorky plavání v Baby Clubu Plaváček. Začala jsem vaničkováním (plavání s miminkem ve vaně) s dětmi od narození, pokračovala plaváním v bazénu s dětmi ve věku 6-12 měsíců a následně s kategoriemi 1-3 roky, 3-5 let a 5-12 let.

Díky tomu jsem měla možnost s dětmi pracovat od miminek až po školáky, vidět jejich vývoj v čase, sledovat jejich vzorce chování, pozorovat komunikaci mezi nimi a rodiči, vidět souvislosti mezi tím, co prožívají a co se děje v jejich těle.

Naučila jsem se pracovat s jejich pohybovými návyky i s jejich emocemi. Bavilo mě podporovat rodiče na jejich cestě a dodávat jim klid a jistotu.

Líbilo se mi, že metodika plavání se přímo odvíjí od psychomotorického vývoje dětí a je s ním v souladu. Že můžeme plaváním uvolňovat napětí a bloky v těle miminka, podporovat ho ve vývoji, upravovat nevhodné pohybové návyky a hlavně - můžeme si to spolu celé užít 🙂

Nejvíce mě však naplňovala práce s miminky, takže jsem v roce 2015 pokračovala kurzem nošení dětí v šátku a absolvovala jsem kurz Jany Hašplové a stala se lektorkou její metody masáží dětí a kojenců. Nepřestává mě fascinovat, jak je tato masáž účinná a jak miminka doslova tají blahem, když dostávají tuto masáž pravidelně.

Moje druhá dcera mě navíc přivedla k bezplenkové komunikační metodě a látkovým plenkám, takže jsem začala pracovat také jako poradkyně při sestavování výbaviček na miminko 🙂

Absolvovala jsem kurz Krizové intervence a její prvky využívám při komunikaci s dětmi i dospělými.

Prošla jsem výcvikem Životních map u autorů metody Kamily a Petra Kopsových,  se specializací na rodinnou terapii a práci s dětmi od 3 do 6 let a s dospělými.

Absolvovala jsem výcvik Osteodynamiky u Andrei a Martina Dunových, díky kterému jsem lépe pochopila, jak vhodná manipulace s miminky a způsob nošení v ruce, šátku i nosítku ovlivňuje pohybové vzorce v těle i emoční nálady. Navíc se tyto vzorce v těle ukládají a ovlivňují nás po zbytek života.

Absolvovala jsem kurz Výchovy bez poražených pro rodičekurz Nenásilné komunikace, kterou denně žiji i praktikuji.

Všechny své zkušenosti a praxi jsem propojila ve svých kurzech, kde předávám ověřené informace, rady i tipy, které jsem nejen nastudovala, ale především jsem si je se svými čtyřmi dětmi odžila a ověřila si, že fungují. Což potvrzují i mé klientky 🙂

Ve svém oboru se pravidelně vzdělávám, abych měla neustále aktuální informace a pomohla s vámi najít vhodné řešení vaší situace.

Nemusíš umřít, abys žila

Proč nás v životě potkávají katarze a body zlomu, jak je překonat a vyjít z nich silnější? Jak jde takovým katarzím předejít a co si z nich mohu pro sebe odnést? Nemusíš prožívat katarze, abys mohla růst, jde to i jemně a něžně, pokud dokážeš naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Já jsem neposlouchala a vzdorovala. Až setkání se smrtí, narození čtyř dětí a manželství na pokraji rozvodu mě konečně probralo. Jak jsem to překonala a využila tyto zkušenosti pro svůj růst?

Nech se inspirovat mým příběhem. Možná jsem přežila proto, abych ho mohla vyprávět. Možná se v něm poznáš. A možná Tě inspiruje, abys i Ty naslouchala volání svojí duše a spojila se svojí vnitřní pravdou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chceš být taky Zenová matka?

Napsali o mně

A co říkají rodiče, kteří prošli mými kurzy?

Přihlas se k odběru podcastu

Přihlas se na webinář ZDARMA

Přihlas se na přednášku ZDARMA

Zůstaňme v kontaktu

Sleduj mě na sítích a načerpej inspiraci

Facebook #zenovamatka

Odebírej YouTube kanál

Instagram

Facebook stránka

TikTok