Jak připravit dítě na příchod sourozence?
Jak zařídit, aby sourozenci byli parťáci a ne rivalové?
Jak dělit pozornost mezi více dětí?
Podívej se na video a dopřej svému prvnímu dítěti co nejhladší průběh rodinného seznamování 🙂
Nepřehlédni také další videa níže, kde jsem odpovídala na další konkrétní otázky rodičů.
Chceš se naučit, jak pracovat s dětskými emocemi a jak svému neposednému batoleti lépe rozumět?
„Než jsem měla děti, byla jsem rozhodnutá, že na svoje děti nikdy nebudu křičet. A křičela jsem. Křičela jsem dost často a potom jsem si to vyčítala.
Říkala jsem si, že jsem hrozná máma a přemýšlela, proč to nedokážu jinak. Myslela jsem si, že mám prostě extra náročné dítě a že to jinak nejde. Když jsem někde četla, že to s dětmi jde bez křiku a pláče, nevěřila jsem tomu.
Byla to cesta, ale řešení jsme spolu našli. Pomohlo mi pochopit, jak funguje mozek dítěte a co dítě prožívá při svých emocích. Proč se nedokáže uklidnit samo a proč občas vybuchuje naoko bezdůvodně.
Potřebovala jsem se naučit, jak ovládnout a zpracovat svůj vlastní vztek dřív, než začnu křičet. Jak reagovat z pozice dospělého rodiče, nikoliv bezmocného a zraněného dítěte. A především, jak dávat dětem pozornost, aby si o ni nemusely říkat pláčem, křikem, nebo „zlobením“ tak, aby mě to bavilo a nebyla jsem z toho vyčerpaná.“
Narození mé třetí dcery Rebeky bylo jedno velké a rychlé dobrodružství a je takový i život s ní. Je to úžasná parťačka a naučila mě, co přesně znamená dávání plné pozornosti a jak přesně to má vypadat. A co to udělá, když ji nedávám.
Ukázala nám, že děti nemusí procházet ani separační úzkostí a že i obdobím vzdoru jde projít hladce.
Že děti nemusí komunikovat pláčem a křikem, když se naučíme jim rozumět.
Že jsou i bytosti, jejichž první slovo není NE, ale ANO, i když je to složitější k vyslovení.
Že je úplně jedno, jakým způsobem chceme vychovávat, pokud se svými principy sami neřídíme.
A jestli se chceš i Ty naučit rozumět emocem svého dítěte, vyhnout se období separační úzkosti i období vzdoru, přestat se rozčilovat pořád dokola kvůli stejným “blbostem” a naučit se i náročné situace zvládat i v klidu, pak se na Tebe těším v kurzu VIP klubovna Mámy s nadhledem. Fakt to totiž jde 😉 A dokonce i bez výčitek, že musíte dělit pozornost mezi více dětí.
Ve VIP klubovně Mámy s nadhledem najdeš například moduly Sourozenci, Batole, Emoce dětí a Přípravka na školku. Navíc všechny „miminkovské“ moduly využiješ na své mladší miminko 🙂
Abychom mohly své děti vychovávat v klidu, laskavostí a s pochopením, potřebujeme umět najít klid samy v sobě a projevit laskavost a pochopení samy k sobě. Přihlas se na webinář zdarma – Desatero Zenové matky ZDE.
Můžeš se taky podívat na mé osobní sdílení, jaký je rozdíl mít jedináčka, nebo malou „smečku“, kde jsme si povídaly s Aďou Huljakovou z Výchovy dětí bez obrazoviek
Taky se přidej do facebookové skupiny Máma s nadhledem, kde se můžeš setkat s komunitou podobně laděných maminek, ptát se, nebo sdílet, z čeho se raduješ, nebo co Tě zrovna trápí.