Načerpej inspiraci jak si usnadnit život s malými dětmi a jak je lépe chápat. 

podcast Rodičovství s nadhledem

Rodičovství je někdy emočně, mentálně i fyzicky náročná disciplína. Zároveň taky nikdy nekončící a často nevyžádaný osobní seberozvoj.

Můžeme si ji usnadnit, když víme, čeho chceme svou péčí o děti a výchovou dosáhnout a kam chceme směřovat. Pomohou nám především informace, o které se můžeme opřít.

Přihlas se k odběru podcastu ZDARMA

Jaká témata v podcastu najdeš?

Každou středu vyjde nový díl podcastu. Přihlas se k odběru a já Ti pošlu každý nový díl do e-mailu, ať Ti nic neuteče.

1.epizoda: Proč mít nadhled? - Klára Stará

  • Co to nadhled v rodičovství vlastně je?
  • Jak si ho udržet i v náročných situacích?
  • Proč často nestačí jeden úhel pohledu?
  • Jak spolu souvisí emoce, vývoj a tělo?

2.epizoda: Vědomá příprava na rodičovství a co když miminko nepřichází? - rozhovor s Klárou Šalamounovou

Klára čekala na vytoužené miminko 10 let a podělí se s námi o svůj příběh se šťastným koncem - jak se to po tolika letech s diagnózou primární neplodnosti podařilo? A jak to, že dokonce přirozeně?

Ať právě teď čekáš na své první miminko, nebo druhé či třetí a napadá Tě otázka "proč to pořád nejde?" tak si tenhle díl určitě pusť a sdílej ho dál.

3.epizoda: Vybíráme si své rodiče a místo, kam se narodíme? - rozhovor s Janou Popelkou

Dnes to není o miminkách, ale o tom, jak si vybíráme své rodiče a svůj úkol tady na zemi. Věříš, že toto máme ve své moci? Nebo je to jen naprostá náhoda?
Ať věříš, nebo nevěříš, může pro Tebe být tento rozhovor s Janou Popelkou zajímavým úhlem pohledu.

Má smysl foukat si bolístky z dětství a myslet na to, co všechno udělali naši rodiče špatně? Regrese a návraty do minulosti, má to smysl?
Co když si někdy připadám jako oběť osudu a napadá mě "proč zrovna mně se toto děje?“ 

4.epizoda: Jak se připravit na krásný a přirozený porod? - rozhovor s Michaelou Kalusovou

Míša je dula, spoluzakladatelka Jemného zrození a školy pro duly AmmaDula a v tomto rozhovoru nám poradí, jak se připravit na krásný a přirozený porod, co to přirozený porod vlastně znamená, vysvětlí nám specifika jednotlivých fází porodu a poradí nám, jak si vybrat to pravé místo k porodu.

5.epizoda: Co by nemělo chybět ve výbavě na miminko? - Klára Stará

Jak chci ke svému miminku přistupovat? Kolik oblečení a v jakých velikostech? Z jakého materiálu? Kočárek, postýlka, šátek, nebo nosítko? Co všechno budeme potřebovat a co jsou jen zbytečnosti?

6.epizoda: Jak spolu souvisí emoce, vývoj a tělo a jak porozumět emocím miminka? - Klára Stará, Petra Nejedlá

Proč nestačí se zajímat jenom o vývoj, ale také emoce a o to, jak se miminko cítí v těle? Proč nejde řešit pláč, když neřeším souvislosti? Jak porozumět dětským emocím? Jaké jsou příčiny nespokojenosti u miminek? Jak posílit vlastní rodičovskou sebedůvěru?

7.epizoda: Kraniosakrální terapie v těhotenství a u novorozenců - Miroslava Kovalčíková

Už jsi slyšela o kraniosakrální terapii? Je to malý zázrak a proč si ji dopřát právě v těhotenství a po porodu si řekneme s porodní bábou Mirkou Kovalčíkovou. S čím může kraniosakrální terapie pomoci těhotným ženám i novorozencům? Co když se po porodu nemůžu sladit s miminkem?

8.epizoda: Jak se připravit na kojení - Katarína Fojcíková

Kojení není věda, ale přeci jen existuje mnoho věcí, které mají vliv na dobrý začátek kojení i jeho hladký průběh. Ne vždycky dokážeme vytvořit zcela optimální prostředí, aby šlo všechno "samo", ale jde to vyřešit.

Laktační poradkyně a dula Katarina Fojcíková nám poradí jak se co nejlépe připravit, co dělat, když to nevyšlo podle našich představ, i jak se uklidnit.

9.epizoda: Tandemové kojení dvojčat - Barbora Mašindová Zahrádková

Laktační poradkyně a máma dvojčat Barbora Mašindová Zahrádková se s námi podělí o rady a tipy jak kojit dvojčata. Jde opravdu plně kojit dvě děti současně? Stačí mléko pro oba? Jak na to prakticky?

Bára taky umí skvěle dodat podporu tam, kde někdo jiný Ti říká, že to nejde, není to možné, nebo je to hloupost. Naslouchej svojí intuici, nech se podpořit a zaposlouchej se do tohoto rozhovoru, který jsme vylepšily i špetkou mateřského humoru 🙂

10.epizoda: Jak komunikovat s miminkem v bříšku - Markéta Nováková

Jak se můžeme naučit komunikovat s miminkem v bříšku? A může se to naučit každá máma? Jak nám to může usnadnit sžívání s miminkem?

Jak můžeme ovlivnit svůj porod?

11.epizoda: Ženská bylinná napářka - Zuzana Staňková

Lektorka Zuzka Staňková nám dá praktické tipy, rady a návody, jak nám může ženská bylinná napářka pomoci v těhotenství, před porodem a dokonce i při porodu? Jak tento tradiční recept používat doma a jak si napářku připravit? Jak nám může pomoci i od menstruačních bolestí?

Přihlas se k odběru a 1x týdně dostaneš upozornění na nový díl

Prosím zkontroluj si správnost svého e-mailu, aby Ti zpráva mohla dorazit 🙂

Stisknutím tlačítka "registrovat se zdarma", souhlasíš s tím, že Ti zdarma pošlu na vložený email přístup k podcastu, jako odběrateli mých emailů z oblasti péče o miminko. Pokud už nebudeš chtít e-maily dále dostávat, kdykoliv můžeš tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Tvé údaje bude spravovat svým jménem Klára Stará podle těchto zásad zpracování a ochrany osobních údajů.
Do mých kurzů již vstoupilo 0 lidí

Kdo podcast založil?

Jmenuji se Klára Stará, jsem máma čtyř dětí, průvodkyně světem miminek, lektorka vědomého rodičovství a autorka EVT metody.

Jsem také lektorka nošení dětí v šátku a nosítku, bezplenkové komunikační metody, psychomotorického vývoje dětí, plavání s miminky ve vaně, baby masáží a poradkyně v oblasti látkových plenek.

Jsem otevřená, pravdivá, upřímná a pečující. Umím být i rázná. Pro někoho málo alternativní, pro jiného příliš.

Umím hledat cesty a řešení i tam, kde je ostatní nevidí. Rozumím řeči miminek i jejich potřebám a naučím to i Tebe.

S miminky a batolaty pracuji už od roku 2013učím jen to, co sama žiju se svými dětmi a co mám ověřené ve své praxi s tisícemi dalších rodin. 

Předávám ověřené a fungující návody, jak porozumět svým dětem - jejich emocím, psychomotorickému vývoji i tomu, co se odehrává v jejich těle.

Chodím na osobní návštěvy do rodin k miminkám, poskytuji individuální konzultace osobně i on-line.

Mými kurzy a on-line programy prošlo více než 15 000 rodičů.

V praxi mám už tisíckrát ověřené, že co do dětí vložíme během prvního roku jejich života se nám - a hlavně jim, bude vracet po celý život.

Neztrácejme čas, protože druhou šanci udělat něco jinak, už nedostaneme.