Kdyby existovala jedna zaručená věc, kterou bys mohla udělat, abys byla ve svém životě spokojenější, udělala bys ji?

 

Nebo bys zase sama sebe odložila na někdy jindy?

Možná máš tendenci spokojit se s málem. Připomínat si, že jsi vlastně spokojená, vždyť máš tolik krásných věcí ve svém životě. Je tolik lidí, kteří se mají mnohem hůř než ty. 

Partner není tak špatný, aspoň Tě nebije. A není nevěrný. O děti se taky občas postará. Někdy Tě dokáže i podporovat. Je normální, že na sebe už nemáte tolik času a nedává Ti tolik pozornosti jako dřív. Kolikrát jsi i ráda, když po Tobě nic nechce. Vždyť je to přece Tvůj úděl, pečovat o děti a domácnost.

Děti jsi chtěla, tak je jasný, že se o ně musíš postarat. O sebe se postaráš, až vyrostou. Až budeš mít víc času. Však je to přeci jen období. Jen pár let, na které se trochu upozadíš, to přežiješ. Ostatní ženy to tak taky mají.

Nebo ne?

Máš taky někdy pocit, že:

 • se snažíš, aby byli všichni spokojení, ale pořád to není dost?
 • jste se s partnerem od sebe začali vzdalovat a je někdy těžké najít společnou řeč?
 • jsi pořád unavená, vyřízená a připadáš si na všechno sama a nevíš, kde brát další energii?
 • celý den skáčeš kolem dětí, manžela, práce a nezbývá Ti žádný čas pro sebe?
 • když si přeci jen chvilku pro sebe vybojuješ, máš pocit, že někoho jiného tím šidíš, nebo Ti to dokonce někdo vyčítá?
 • nedokážeš udržet nervy na uzdě, jsi podrážděná a často křičíš a pak si to vyčítáš?
 • večer nemůžeš usnout, protože myslíš na to, co všechno jsi zase nestihla a jaký kolotoč Tě zase čeká zítra?

Celé dětství jsme se těšily, až konečně vyrosteme a budeme si dělat, co chceme.

Teď jsme dospělé a zjistily jsme, že se k tomu váže obrovská tíha zodpovědnosti za to, co všechno MUSÍME a "dělat si, co chci" není vůbec tak jednoduché, jak se zdálo.

Nakoukaly jsme, jak to dělali naši rodiče, babičky, dědové, kamarádi, příbuzní.

Vyrostly jsme v prostředí, které oceňovalo výkon a neustále nás s někým srovnávalo.

Vždycky byl někdo lepší, než my. Někdo, kdo toho zvládnul víc, byl rychlejší, šikovnější, chytřejší...

A tak jsme se i my samy naučily se neustále s někým srovnávat.

Děláme co je v našich silách (kolikrát i něco navíc) a přesto nemáme pocit, že je to DOST. Trápíme se pocitem neustálého selhávání.

Nemáme pocit vnitřní spokojenosti, i když navenek se často tváříme, že je všechno úplně v pořádku a že jsme happy jak dva grepy.

Řekla jsi někdy, že tě mateřství opravdu naplňuje a jsi neskutečně šťastná, že jsi máma a můžeš se starat o děti a domácnost? A cítila jsi uvnitř, že je to pravda, nebo ses jen sama snažila tomu uvěřit, aby ses cítila lépe?

Stalo se Ti někdy, žes jako dítě říkala "tohle já v životě dělat nebudu, až budu dospělá/ až budu máma!" a pak najednou přišla chvíle, kdy jsi přesně tu věc udělala a řekla sis "aha, tak teď už chápu, proč to moje máma měla takhle, tolik jsem to nechtěla..."

Není to Tvoje chyba. Nejsi rozbitá.

 

I já jsem se v životě snažila všechno dělat správně a dokonale a přineslo mi to místo spokojenosti akorát vyhoření.

Přijaly jsme ve svém životě určitá přesvědčení, která nám už neslouží a limitují nás ve šťastném a spokojeném životě.

Doslova se do nás otiskly v době, kdy jsme všechny informace nasávaly jako houby vodu a kdy nás určovaly názory druhých lidí.

Náš mozek je uložil do kolonky "dá se přežít" a používá je jako autopilot v 90% našeho času.

Je fajn, že nemusíme myslet na to, jak chodit a kterou nohu dát dopředu, abychom nespadly, ale pak je velká spousta situací, kde se nám tento autopilot už vůbec nehodí.

Mám pro Tebe dobrou zprávu, jde to změnit!

Vím to, protože jsem si tuhle cestu prošla. Tolik jsem se snažila, aby byla moje rodina spokojená. Aby děti měly naplněné všechny své potřeby a já byla ta dokonalá, chápající, milující a přijímající matka. Abych manžela příliš nezatěžovala péčí o děti a domácnost, když toho sám má tolik...

Každý den jsem běhala v tom křeččím kolečku tisíce povinností a dusila se v nudné rutině, kterou přece za mě nikdo neudělá. Byly večery, kdy jsem si přála se ráno neprobudit, i když se mi vlastně nedělo nic "hrozného". 

Dělala jsem tolik věcí, které nikdo neocenil. Ani já jsem je neuměla ocenit. Bylo přece potřeba je udělat, samy se neudělají.

Na manžela jsem nakonec neměla ani náladu, když se mnou mluvil, vyprávěl mi, jak se měl a co během dne prožil. Nikdo se mě nikdy nezeptal, jestli bych nechtěla s něčím pomoct. Jak se cítím. Co by mi pomohlo, abych se cítila lépe. Připadala jsem si v tom všem úplně sama.

Cítila jsem se jako největší oběť. Ta, která přišla o veškerou svobodu, když se narodily děti. Ta tam byla moje nezávislost, finanční, časová, osobní.

Čas pro sebe byl sprosté slovo. Na co bych ho jako potřebovala, když jsem pořád doma? Uff, možná to taky znáš...

A přitom mě vždycky všichni viděli jako tu silnou a úžasnou - tu, která vždycky všechno zvládne. Už jsem to nechtěla zvládat.

Ano, miluju svoje děti a neměnila bych je za nic na světě a vím, že ani Ty ne.

Bohužel se v naší kultuře cení kult obětované matky u sporáku, co pečuje o děti a domácnost, chodí do práce a slouží často i svému manželovi.

Nikoho nezajímá, jestli je žena v takové roli spokojená, jak se cítí, co by jí pomohlo. 

Nikomu ani nevadí, že je podrážděná a křičí na děti, to je zde bráno jako normální.

Co kdybys to mohla změnit i Ty?

Co kdybys přestala být pouhým domácím spotřebičem, začala znovu vnímat své pocity, své tělo, své potřeby a začala si je i naplňovat?

Taková šťastná máma je totiž totální super-woman! Měla bys hromadu energie, byla mnohem laskavější k sobě, k dětem, ke svému okolí. 

Byla bys mnohem více chápavá, milující, přijímající.

A přitom bys byla stejná žena. Nebyla bys někým jiným.

Byla bys konečně sama sebou. Ve vší své kráse, síle a šťavnatosti by ses radovala ze života a šířila tu nakažlivou zářivou energii kolem sebe.

Nejdřív Ti prozradím jedno nepříjemné tajemství.

Nikdo Tě nezachrání. Nikdo nepřijde, aby Ti pomohl a osvobodil Tě.

Existuje jen jedna osoba, která to všechno může změnit

- jsi to TY!

Jen to nejlepší je pro Tebe dobré, zasloužíš si to!

Možná někdy toužíš po dovolené z mateřské dovolené.

Aby ses konečně vyspala, odpočinula si, na chvíli utekla od všeho toho, co musíš a od všech požadavků, které se na Tebe valí ze všech stran.

Ale to místo, na které chceš utéct a mít tam konečně klid, existuje uvnitř Tebe.

A já Ti ho pomůžu objevit, abys ho měla pořád po ruce.

Aby Tvůj život už neřídily Tvé limity, strachy, obavy a ten hlas, co Ti našeptává, že jsi zase neudělala dost a že jsi nebyla dost perfektní a dokonalá.

Převezmi svůj život do svých rukou a pojď být šťastná sama se sebou, pomůžu Ti tím procesem projít.

Vytvořila jsem metodu EVT, díky které Tě můžu jednoduše naučit, jak změnit a nahradit svá limitující přesvědčení a vzorce

 • E = emoce: Skvělý kompas, který mi ukazuje, kde je mi dobře, kde jsou překračovány mé osobní hranice a jak o nich komunikovat s druhými lidmi. Vyhlásíme konec neovladatelným výbuchům emocí, které nemáš pod kontrolou. Naučíš se i jak emoce nepotlačovat a proč jsou v našem životě tak důležité.
 • V = vědomí: Zbavíme se autopilota, který teď ovládá Tvůj život. Budeš umět včas vyhodnotit, co se právě děje a jak se k tomu postavit. Budeš vědět, co v danou chvíli změnit, říct, udělat, abys zůstala sama sebou, neupozadila se a zároveň se neproměnila v běsnou saň. Tvé vědomí má pracovat pro Tebe, ne Ty pro něj.
 • T =  tělo: Podíváme se na to, co se děje ve Tvém těle, jak ho vnímáš a přijímáš, jak se v něm cítíš. Co Ti ukazuje a jak se v něm cítit zase dobře, abyste se vzájemně podporovali

Jakmile tyto tři základní pilíře dostaneme do harmonie, nebudou Tvé reakce vycházet z ohrožení a nedostatku, ale z pozice přijetí, klidu a pohody.

Věř mi, není to tak těžké, jak by se mohlo zdát a spolu to zvládneme, už v tom nebuď sama.

Představ si, jaké to je, když dokážeš své potřeby v klidu komunikovat. Jsi skutečně vnitřně spokojená sama se sebou tak, jak jsi.

 • Naučíš se, že nemusíš dělat ještě víc, ale naopak můžeš dělat mnohem méně věcí a přitom budeš spokojenější Ty i Tvoje rodina.
 • Zbavíš se přesvědčení, která brzdí Tvůj rozvoj i Tvoji spokojenost, abys mohla být tou zářivou královnou svého života.
 • Už Tě nerozhodí nevyžádané rady a řeči z Tvého okolí.
 • Budeš mít více času pro sebe, pro děti, partnera a na všechno, co CHCEŠ dělat.
 • Mateřství najednou nebude tak náročné, budeš se cítit jistá, klidná a podporovaná. Už nebude třeba křičet a hledat, kdo může za to, jak se teď cítíš.
 • Oživíš svůj vztah s partnerem (pokud to chceš) a zažehneš ve svém životě znovu vášeň.
 • Tvůj vztah s dětmi bude založený na přátelství a důvěře, kde všichni znají své osobní hranice a vzájemně je respektují. Už nemusíš vychovávat, protože Tě děti budou samy následovat.
 • Nebudeš ta máma, co se jí vlastní děti bojí, protože má nepředvídatelné záchvaty vzteku kvůli maličkostem.
 • Budeš sebejistá máma, kterou děti chtějí následovat, nemusíš se už bát, že Ti děti budou skákat po hlavě.

Když jsme v něčem zamotané, často nevidíme cestu ven. Ale ona tu vždycky je.

Při práci se ženami jsem si všimla určitých programů, které trápí téměř všechny ženy.

Vím, jak těžké je tyto programy uvidět a změnit, když v nich dennodenně žiješ a funguješ, kolikrát si ani neuvědomíš, že by něco mohlo fungovat jinak a jednodušeji.

My si na ně spolu posvítíme, vysvětlíme si, kde vznikly a proč, jakým způsobem nás limitují a jak je změnit.

Dám Ti i konkrétní návody, praxe a cvičení, díky kterým tyto programy můžeš změnit, limity odbrzdit a uvolnit se do pole plného možností. Můžeš totiž dokázat cokoliv, co budeš chtít a dokonce v lehkosti.

 

Proto jsem pro Tebe připravila 8týdenní on-line program

Zenová matka

8 týdnů = 8 témat

Dostaneš unikátní klíč ke spokojenému životu

Abys mohla odemknout klec, ve které teď sama sebe držíš

 • Najdeme Tvůj výchozí bod, aby ses od něj mohla odrazit vzhůru.
 • Odhalíme zdroje nespokojenosti a nahradíme je.
 • Najdeme Tvé osobní hranice a naučíš se o nich komunikovat tak, aby Ti je už nikdo nenarušoval.
 • Projdeme spolu Tvé vztahy - rodinné, s partnerem, s dětmi - všechny, které se Tě dotýkají.
 • Dám Ti návody, rady, tipy a praxe, kterými se sama denně řídím a žiju je a které i mé klientky potvrzují jako funkční. 🙂

Ty nejsi oběť, jsi mocná žena. 

Opravdu to dokážu změnit?

Je to jednoduché, ale když Ti někdo nevysvětlí souvislosti, proč něco prožíváš tak, jak to prožíváš, můžeš hledat celé roky svoje štěstí a spokojenost okolo sebe. Přestože je nosíš neustále v sobě - jen k nim máš zavřený přístup.

Můžeš dál žít s pocitem selhání a viny, nebo s pocitem, že právě s Tebou je něco špatně a že jsi asi rozbitá. Zkrátka jeden vadný kus, co se prostě stopro nepovedl.

Často se zlobíš, že Tě nikdo nechápe a málo Tě podporuje, ale mnohdy nechápeš ani sama sebe a své vlastní potřeby, natož abys o nich uměla komunikovat a naplňovat je. Nebo Ti Tvé potřeby nepřipadají tak důležité.

Vyzývám Tě teď k tomu, aby ses už nespokojila s málem. Abys vzala život do svých rukou a začala ho tvořit tak, jak si přeješ, i když teď zrovna nevidíš jasnou cestu. Dokonce i pokud máš pocit, že to teď nejde.

Ta cesta existuje a já Tě po ní provedu. Abys přestala pádlovat proti proudu jako blázen a konečně se mohla životem vézt, s mapou a kormidlem pevně ve svých rukou.

Přestaň už sama sebe odkládat na "až pak" a "až někdy jindy". Až pak nikdy nepřijde. Jak by mohl někdo dát prioritu Tobě, když ji nedáváš ani Ty sama sobě?

Ten nejlepší čas začít byl VČERA. Ten druhý nejlepší je začít dnes.

Rozhodni se pro SEBE

Co Tě v kurzu čeká?

1.týden - výchozí bod

 • Kdo opravdu jsem a kým se chci stát?
 • Co opravdu musím a co chci?
 • Jak dělat méně a přitom mít hotovo více?

2.týden - moje přesvědčení

 • Kde, kdy a proč vznikly
 • Jak je nahradit a změnit
 • Zdroje (ne)spokojenosti
 • 7 programů, které nás limitují v životě a má je každá žena

3.týden - moje místo na světě a vztahy

 • Jak přistupuji ke svým vztahům?
 • Jaké vztahy si přeji tvořit?
 • Jaký mám vztah sama se sebou?

4.týden - mé tělo a emoce

 • Emoce jako vnitřní kompas
  Buď budeš mít pod kontrolou své emoce, nebo budou mít ony pod kontrolou tebe
 • Mé tělo je můj chrám
 • Osobní hranice, limity a jak je chránit a vykomunikovat
 • 13 mentálních technik, jak zdravě regulovat své emoce

5.týden - žena mnoha tváří

 • Tvé proměny v průběhu měsíce i času - jsi normální?
 • Vztahy s ženami - podporují Tě, nebo štvou?
 • Jsi ráda ženou? Neměla jsi být radši kluk?
  A jsi žena, nebo holčička?

6.týden - manuál komunikace s partnerem

 • V čem to mají muži jinak než my a jak s nimi mluvit, aby nám rozuměli a chtěli nám naslouchat?
 • Proč se to po narození dětí změnilo a jak vrátit lásku a vášeň mezi vás?
 • Jak řešit konfliktní situace?
 • Co od partnerství očekávám a proč to často nedostávám?
 • 3 úrovně partnerství a jazyky lásky - jak si lépe rozumět?

7.týden - vztahy s dětmi

 • Jak být vzorem, který chce dítě přirozeně následovat?
 • Jak se s dětmi domluvit i bez křiku?
 • Proč nás děti někdy tak vytáčí a jak to změnit?
 • Jak řešit konfliktní situace s dětmi a jak jim přecházet?

8.týden - integrace

 • Prostor pro ukotvení v novém nastavení
 • Jak jít do akce a nezůstat v režimu "až se to naučím, zlepší se to samo"
 • Integrace procesů, vyhodnocení uplynulých týdnů

Bonus - primární emoční zranění

 • Co jsou primární emoční zranění
 • Kde vznikají, jak je dosytit?
 • Jak je nepředávat dát svým dětem

Bonus - osobní podpora

 • 8 týdnů budu k dispozici pro Tvé otázky i připomínky
 • Můžeš se zeptat na cokoliv potřebuješ
 • 1x týdně se potkáme na skupinové konzultaci
 • Speciální facebooková skupina jen pro tento kurz
  Do které se můžeš a nemusíš přidat

Bonus - čas a priority

 • Jak nevybírat mezi sebou, dětmi, partnerem a časem pro sebe
 • Co všechno nemusím
 • Jak najít a stanovit priority, abych byla efektivní
 • Organizace domácnosti

Co říkají ženy, které už kurzem prošly?

"Celý program jedno velké AHA"

"Už vím, proč se v určitých situacích cítím a jednám daným způsobem"

"Perfektní kurz, nabitý informacemi a zároveň praktickými návody"

"Díky emocím jsem začala lépe poznávat, kde jsou mé hranice"

"Hodně mi pomohly zenové techniky"

"Kurz mi dodal důvěru v sebe sama, zazdrojoval mě novými obohacujícími informacemi"

"V celém kurzu jsem dostala velmi praktický návod kde přidat a kde naopak ubrat"

"Díky škále témat jsem našla vše i mnohem víc"

"Dobrá investice, podařilo se mi identifikovat spousta nefunkčních přesvědčení, dle kterých jsem automaticky jednala"

"Tvoje videa na toto téma byly perfektní, už jsem toho shlédla mnoho, ale díky tobě jsem si všechno sesumírovala"

"Jsem si sama sebou jistá"

"Přestávám vnímat svět jako nepřátelské území, ke si musím vše vybojovat"

"Tenhle kurz pro mě byl zdrojem různých nových objevů jak se sebou ještě lépe pracovat a jak se lépe poznat"

"Absolvovala jsem řadu terapií, ale pořád jsem se plácala na místě, až díky tvému kurzu se mi vše pěkně propojilo"

Teď je potřeba udělat jedinou věc - rozhodnout se SAMA PRO SEBE

Jsi připravená?

Kolik tenhle přelomový program stojí a jak probíhá?

Upřímně, je těžké vyčíslit hodnotu něčeho, co mění život...

Celková hodnota tohoto programu je 15 000 Kč

Ale tohle není cena pro Tebe.

Můžeš si vybrat ze dvou variant programu

Varianta SAMOSTUDIUM

 • přístup ke kurzu ihned
 • celý kurz také v mp3 variantě ke stažení
 • každý týden se otevře jeden tématický modul
 • tématická videa
 • záznamy konzultací
 • pracovní listy
 • přístup napořád
 • možnost 3 splátek
8 800 Kč

Varianta S PROVÁZENÍM

 • začátek kurzu 17.9.2024
 • celý kurz také v mp3 variantě ke stažení
 • každý týden v průběhu programu živě skupinová konzultace se mnou
  8 týdnů = 8 konzultací
 • tématická videa
 • každý týden se otevře jeden tématický modul
 • pracovní listy
 • přístup napořád
 • možnost 4 splátek
12 500 Kč

Dovolíš si investovat jednou do sebe, nebo už Ti jede hlavou, co všechno bys za to mohla koupit dětem?

Přiblíží Tě toto Tvé rozhodnutí Tvému cíli, nebo Tě od něj vzdálí?

Právě teď uděláš důležitého pro sebe a zároveň bude spokojenější celá Tvoje rodina.

Máš ještě otázky?

Co dostanu?

Přístup do členské sekce dostaneš při variantě Samostudium ihned po zaplacení objednávky, takže můžeš začít ještě dnes. Při variantě S provázením začneme v den začátku termínu kurzu společně s celou skupinou. Každý týden se Ti v členské sekci otevře nový modul k danému tématu a také bonusy ke kurzu. U každého tématu najdeš jednoduché pracovní listy, které Ti pomohou k rychlejším výsledkům. 8 týdnů = 8 témat.

Na jak dlouho mám přístup k programu?

Přístup do členské sekce Ti zůstane napořád a můžeš se k němu kdykoliv vracet. Všechny přednášky si také můžeš stáhnout v mp3 variantě do svého mobilu či počítače.

Budu to stíhat?

Jelikož sama vím, jak jsou mámy vytížené a každá minuta je drahá, ve videích vždy řeknu jen to důležité a to během 40-60minut. Přednášky si můžeš pustit třeba na procházce do sluchátek, nebo využiješ čas jako malé rande sama se sebou. Procházet videa můžeš kolikrát budeš potřebovat, vlastním tempem.

Co když nemám čas?

Všichni máme stejně času, jen někteří ho hodně promarní. Kolik času denně strávíš na mobilu, na sítích, či koukáním na seriály? I kdyby sis každý týden pustila jen jedno video, nezabere Ti to víc času, než jeden díl seriálu a navíc se tím výrazně zlepší kvalita Tvého života. Díky tomuto programu budeš mít naopak času mnohem více.

Co když se nechci pro své dítě úplně obětovat?

Mateřství není o tom, aby ses zcela podřídila svému dítěti a obětovala se pro něj. To od nás naše děti nepotřebují. Možná Tě to překvapí, ale když dělám terapie s dospělými a vracíme se do dětství, většina použije větu "přála bych si, aby byla máma šťastná, neměla jsem pocit, že by byla opravdu spokojená". Abychom mohly lépe rozumět svým dětem, potřebujeme nejprve dobře rozumět samy sobě. Často víme, co nechceme, ale když se někdo zeptá, co vlastně chceme, tak nevíme. A to právě chceme zjistit.

Zdá se Ti to jako hodně peněz?

Můžeš si vybrat i variantu splátek. Pokud je to na Tebe i tak moc, ale o program opravdu hodně stojíš, napiš mi e-mail a domluvíme rozložení do více splátek. Možná jsi ještě nikdy sama pro sebe takovou investici neudělala? Za všechno v životě platíme - někdy penězi, někdy časem. Pokud například řešíme nějaké téma týkající se vztahů a odložíme ho, můžeme zaplatit taky vztahem. Hledání informací po internetu je trochu jako hledání svatého grálu - stojí to hodně času a výsledek je nejistý. Já Ti nabízím ověřenou a funkční cestu s mnoha praxemi, po které se můžeš vydat hned.
 • Neomezený přístup ke všem videím - už napořád
  Veškeré materiály máš po ruce na jednom místě, neustále k dispozici a můžeš je absolvovat kolikrát chceš v čase, který Ti nejvíce vyhovuje.
 • Podpora
  Součástí kurzu je i podpůrná Facebooková skupina Máma s nadhledem, ve které se můžeš doptat na doplňující dotazy.
 • Ušetři si peníze a čas
  Ušetři spoustu času i nákladů spojených s cestováním na klasické kurzy, přednášky, besedy, kupování knih, které by konečně mohly pomoci, výklady karet, horoskopu a budoucnosti, regrese či konstelace. To všechno je fajn, ale zabere to spoustu času, chce to dělat opakovaně a samozřejmě to také stojí peníze. Jedno sezení s terapeutem, regrese, kineziologie, horoskop, konstelace - to všechno je nejméně 1500 - 2500 Kč. Za jedno sezení, což obvykle pro vyřešení rozhodně nestačí. Tady máš všechny nejdůležitější témata na jednom místě a můžeš se k nim kdykoliv vracet.

Nevěříš, že to opravdu dokážeš?

Na začátku každé změny stojí ROZHODNUTÍ - rozhodnutí mít se lépe, chtít něco skutečně změnit, zaměřit pozornost k tomu, co v životě opravdu mít CHCI. Ne co zase musím, měla bych...

Můžeme mít cokoliv chceme. Pokud to samy sobě dovolíme. Ty sama jsi dostatečně kompetentní tvořit svůj život, jaký si přeješ.

Bude více bolestivé zůstat další roky svého života v tom, co Ti nevyhovuje. Přestaň se vymlouvat na čas, děti, partnera, přestaň být obětí svého života. Děti nejsou brzda, ani zátěž.

Věřím, že to dokážeš, teď už na to nejsi sama.

Jaké by to bylo...

 • kdyby nestála veškerá zodpovědnost a péče o domácnost jen na Tobě?
 • kdybys i v náročných situacích dokázala reagovat s jistotou, laskavostí a klidem? 
 • znovu navázat blízkost a zažehnout vášeň ve Tvém vztahu s parnerem?
 • mít s dětmi vztah založený na spolupráci a důvěře?
 • mít konečně ráda sama sebe a být se sebou spokojená?

Klidně to teď můžeš zavřít a říct si, že:

 • teď není moje priorita dělat něco pro sebe
 • já ten čas fakt nemám
 • u nás vůbec není tak hrozné
 • počkám a ono to nějak bude
 • chci to dát sama

A je to v pořádku. Protože každý má svoji cestu a já věřím, že ty správné informace si nás najdou ve správný čas.

Zatím ale čas utíká a už nikdy ho nevrátíme zpátky. Už nikdy nebudeme mladší, než jsme právě teď. Nedostaneme kouzelný čudlík, který vrátí čas a my se budeme moci rozhodnout jinak.

Nemám čas tohle řešit = ještě mě to nebolí tak, abych to řešila.

Možná je ve Tvém životě něco, co Tě tam někde vzadu štve a ráda bys to změnila, ALE vlastně se Ti do toho úplně nechce.

Bojíš se, že to bude těžké, nebo že to třeba ani změnit nejde.

Tak děláš, že to není. Nebo se tváříš, že je to takhle v pořádku. Zkoušíš být nad věcí. Není to zase takový problém. Kdekdo je na tom hůř. Ostatní to taky přežili...

Chceš se vymluvit, že nemáš čas a odložit to na jindy?

Tvoje budoucí JÁ bude možná jednou koukat, kolik jsi mu toho odložila. Jednou totiž přijde čas to vyřešit a postavit se k tomu čelem.

Takže jestli nemáš čas "to teď řešit", pak Tě to možná jenom málo bolí.

Víš, co udělá život? Přitvrdí.

Co kdybys to udělala jinak? Co kdybys nečekala, až to bude bolet ještě víc a řešila to rovnou? Nebo jak moc to musí bolet, abys to řešila?

I ty můžeš

 • mít lepší vztah s partnerem a cítit se podporovaná
 • mít hezký vztah s dětmi založený na důvěře, místo strachu
 • být v klidu sama se sebou, naučit se pracovat se svými emocemi a nevybuchovat jako sopka
 • nepotlačovat svoje pocity a být autenticky sama sebou
 • postavit se čelem svým strachům a obavám a překonat je

„Dítě a matka jsou spojené nádoby, kdy pocity a emoce jednoho se zcela jistě zrcadlí v tom druhém a je skvělé naučit se s tím pracovat.“

Do mých kurzů již vstoupilo 0 lidí

Kdo Tě kurzem provede?

Jmenuji se Klára Stará, jsem máma čtyř dětí, průvodkyně světem miminek, lektorka Životních map, autorka EVT metody a nejvíc ze všeho máma s nadhledem.

Jsem otevřená, pravdivá, upřímná a pečující. Umím být i rázná. Pro někoho málo alternativní, pro jiného příliš. Umím hledat cesty a řešení i tam, kde je ostatní nevidí.

Než jsem měla děti, měla jsem spoustu přesvědčení o výchově a o tom, co všechno (ne)budu se svými dětmi dělat. Realita byla úplně jiná a s narozením dětí jakoby se otevřela Pandořina skříňka plná pocitů, které jsem neznala a neuměla jsem s nimi zacházet.

Jak jsem hledala svoji cestu mateřstvím, postupně jsem ztrácela sama sebe a stále více a nenápadněji se upozaďovala, odkládala jsem své potřeby, čas pro sebe i manžela.

Jsem za ty zkušenosti vděčná, protože díky nim mohu rodiče provázet světem jejich miminek, aby nemuseli dělat stejné chyby, jako jsem dělala já, než jsem se to naučila, a aby neztráceli drahocenný čas hledáním důležitých informací.

Jedna věc je, abychom se naučily chápat své děti a rozumět jejich potřebám a ta druhá a možná ještě mnohem důležitější věc je, abychom uměly rozumět samy sobě a naslouchaly svým vlastním potřebám.

To je umění, které nás nikdo neučil. A tak své chování často svádíme na výbušnost povahy, životní temperament, dědictví po rodičích, nebo úděl osudu.

Prošla jsem si osobním vyhořením i rozpadem vztahu a tyto obrovské zlomy v mém životě jsem použila jako hnací motor a příležitost něco změnit a mít se lépe. Chtít pro sebe i své děti to nejlepší.

Už nikdy se nespokojit s málem a převzít zodpovědnost za to, jaký život si tvořím.

Změnila jsem sama sebe a přesto jsem se nestala někým jiným. Jenom jsem se stala více sama sebou a můj život se obrátil  naprosto jiným směrem.

Najednou se plní mé sny a přání, někdy dokonce na počkání. Žiju život, po jakém jsem toužila, přestala jsem ječet na děti a zlobit se na partnera, že mi málo pomáhá. 

Nestalo se to samo, musela jsem se mnoho věcí naučit, dostudovat, změnit, doslova přeprogramovat svoji hlavu. A uvěřit tomu, že cokoliv chci, to dokážu. Bez ohledu na to, že k tomu třeba nemám ideální podmínky.

A zcela jistě vím, že to všechno můžeš dokázat a mít i TY!

Už ses rozhodla pro sebe?

Těším se na Tebe milá ženo 🙂

Varianta SAMOSTUDIUM

 • přístup ke kurzu ihned
 • celý kurz také v mp3 variantě ke stažení
 • každý týden se otevře jeden tématický modul
 • tématická videa
 • záznamy konzultací
 • pracovní listy
 • přístup napořád
 • možnost 3 splátek
8 800 Kč

Varianta S PROVÁZENÍM

 • začátek kurzu 17.9.2024
 • celý kurz také v mp3 variantě ke stažení
 • každý týden v průběhu programu živě skupinová konzultace se mnou
  8 týdnů = 8 konzultací
 • tématická videa
 • každý týden se otevře jeden tématický modul
 • pracovní listy
 • přístup napořád
 • možnost 4 splátek
12 500 Kč

Potřebujete poradit s objednávkou?

Napište mi na info@manualkmiminku.cz

+420 774 419 705