Proč nestačí suchá plenka, plné bříško a spánek?

Jaké jsou emoční, vývojové a fyzické potřeby miminek?

Chceš znát klíč ke spokojenému miminku?

Získej ověřený návod, jak porozumět fyzickým, emočním i vývojovým potřebám svého miminka

(dokonce i v případě, že sotva máš čas si vyčistit zuby, nebo uvařit oběd).

Měli jsme spoustu přesvědčení o výchově dětí a o miminkách, o tom, co a jak budeme nebo nebudeme dělat, až budeme mít své děti.

A teď tady máme miminko a naše představy se postupně rozplývají. Realita je úplně jiná. Nikdo nás neučil, jak být dobrými rodiči, naopak jsme často prošli výchovou, kterou na svých dětech praktikovat nechceme. Nebo se utěšujeme tím, že to nebylo špatné a že jsme to vlastně v pohodě přežili, tak to mohou přežít naše děti stejně.

Do výbavy jsme dostali plenky, zavinovačky a postýlky, a řekli nám, že se miminky je to jednoduché, potřebují jen jíst, spát a přebalit. Že je normální, že mimina brečí.

Nikdo nám nevysvětlil, jaké jsou jejich skutečné potřeby, ani jak je naplňovat. Možná dokonce neznáme ani svoje vlastní potřeby, protože se nás na ně nikdy nikdo neptal.

Dostáváme spoustu nevyžádaných rad, ale složitě hledáme informace, které opravdu potřebujeme vědět. Navíc ty informace si často protiřečí, tak jsme z toho mnohdy ještě zmatenější.

Představ si, jaké to je být miminkem.

Donedávna jsi byla v bříšku na super all inclusive pobytu, kde jsi měla kdykoliv cokoliv k mání. Ale teď ses narodila. Už Tě neobklopuje Tvoje maminka, i když právě u ní se cítíš nejvíc v bezpečí.

Chtěla bys změnit polohu, ve které ležíš, ale neovládáš svoje tělo, nejde to.

Právě Tě vlastní ruka škrábla do oka, aniž bys jí k tomu dala pokyn.

Sotva jsi usnula, cukla, aby Tě probudila.

Máš hlad, ale neumíš ještě mluvit, aby sis o jídlo řekla. A když si řekneš, dostateš místo toho něco jiného.

Chce se Ti fakt hodně na velkou. Ale ležíš u toho v posteli a zrovna Ti to moc nejde.

Máš trápení, se kterým by ses ráda svěřila někomu blízkému, ale nikdo Tě zrovna neposlouchá - ani poslouchat nechce.

Když se rozpláčeš, protože už nevíš, jak lépe mámě a tátovi vysvětlit, co potřebuješ, dostaneš dudlík.

  • Dostáváš péči, ale nedostáváš pochopení.
  • Máš pocit, že o Tebe nikdo nestojí a že Tvé potřeby nikoho nezajímají - nejsou důležité.
  • Musíš křičet, aby si Tě někdo všimnul.
  • Nebo se musíš usmívat, abys dostala trochu pozornosti.

A přesně tohle většina z nás prožila. Ale naše děti už to zažívat nemusí. Naši rodiče za to ale nemohli. Dělali to s láskou, nejlépe, jak uměli. Nikdo je neučil, jak to dělat lépe. My se to naučit můžeme.

Znovu si teď představ, že jsi to malé miminko.

Tvá maminka přesně rozumí tomu, co právě teď potřebuješ.

Sice neumíš mluvit, ale ona dokáže poznat, co jí svým tělem a zvuky naznačuješ. Víš, že je tu kdykoliv pro Tebe a že Ti snadno a rychle pomůže, když Tě něco bolí, nebo trápí, když potřebuješ pomoci.

Zajímá ji, co jí chceš říct, i když zrovna nemáš náladu se usmívat.

Přesně ví, co udělat, aby ses cítila fyzicky i citově v bezpečí, spokojená a naplněná. 

A Ty se cítíš přijatá a plně podporovaná.

Rodiče pro Tebe tvoří bezpečné prostředí, ve kterém se můžeš projevovat, aniž by se Tě někdo snažil "opravit", nebo "umlčet".

Tvoje máma si vždycky ví se vším rady, je tak klidná.

Všechna Tvá snaha o spokojené miminko, bude zbytečná, dokud si neuvědomíš jednu zásadní věc:

Možná už jsi slyšela o tom, že dítě a máma jsou spojené nádoby. Že když je spokojená máma, je spokojené i miminko. Ale jak to udělat?

Bohužel to nefunguje tak, že prvně je spokojené miminko a potom až máma. I když je možná těžké tomu uvěřit, dítě se cítí přijaté a v bezpečí, pokud má klidnou a sebejistou mámu, která se sama cítí bezpečně a spokojená.

Od svého okolí dostáváš spoustu nevyžádaných rad. Jak se to dělávalo za nás. A taky jsme to přežili. Jak to dělá Tvoje kamarádka, které to skvěle funguje.

Stále něco zkoušíš a ono to nefunguje. Nebo ne tak, jak byste sis přála. S každou další radou doufáš, že tohle bude ta pravá. Nebo už Tě ty rady fakt hodně štvou a nemáš chuť zkoušet nic dalšího?

„Proč si každý myslí, že snad ví lépe, než já, co potřebuje mé dítě?“

A tak každý den děláš to samé pořád dokola. Při přebalení mažeš zadeček, abys předešla opruzeninám. Kapeš drahé kapičky pro úlevu od bolení bříška. Kupuješ stále nové věci, které v letáku slibují spokojené miminko.

Ale Tvé miminko to vždycky „zabaví“ jenom na chvilku. Všechno funguje jen na chvilku. (Někdy taky vůbec).

Říkáš si, že za týden to bude lepší? Možná za měsíc? Určitě nejpozději za rok.

Možná už jsi dokonce zkusila nějaký kurz, přečetla spoustu knížek, a přesto máš pocit, že to není ono. Že asi něco děláš blbě? Že Ti stále něco uniká? Že prostě „moje dítě je extra náročné a nic na něj nefunguje?". Nebo naopak - "Moje dítě už je dost spokojené, nic víc nepotřebuje, ono to nějak dopadne samo?"

ALE PROČ?

Právě proto, že pořád něco zkoušíš. Chybí Ti souvislosti. Nemáš svoje proč.

Je to podobné, jako když se snažíš smontovat skříňku z Ikey bez návodu. Jo, nakonec se to povede, ale celkem to trvá. A když se netrefíš, zůstane tam díra na celý život.

Já už jsem to nechtěla dál dělat metodou pokus/omyl. Chtěla jsem jít na jistotu. Absolvovala jsem desítky hodin přednášek o psychomotorickém vývoji dětí. Studovala jsem fyzické i emoční potřeby dětí a jak je naplňovat. Učila jsem se, co se děje v těle miminek. Chtěla jsem to mít jednodušší.

Ale nejvíc zkušeností mi dala moje praxe v kurzech a na osobních konzultacích, kde jsem dostala během devíti let důvěru už více než tisícovky rodičů. A mezitím se mi narodily další tři děti. A každé z mých 4 dětí je úplně jiné, potřeby měly stejné, ale vyžadovaly různým způsobem jejich naplnění. 

A díky tomu všemu jsem získala nadhled a propojila souvislosti mezi jejich vývojem, emočním prožíváním a tím, jak se cítí ve svém těle. 

Pokud má miminko napětí ve svém těle, nemůže se uvolnit, nemůže usnout, po chvilce se budí a je celkově dráždivější. Mnohdy k tomu navíc přispívá ne úplně vhodná manipulace rodičů. To se tedy logicky projeví na jeho emocích a náladě. Bohužel tyto problémy se často odhalí, až když se začne opožďovat i ve vývoji a miminko se ocitne v ordinaci dětského fyzioterapeuta.

Objevila jsem to, co mnozí odborníci stále přehlíží. A ověřila jsem si to v praxi se svými dětmi, i s dětmi svých klientů.

Vytvořila jsem metodu (princip) EVT, díky které Tě můžu jednoduše naučit, jak souvisí vývoj miminka s tím, co právě prožívá. 

  • Proč pláče? Jak mám rozeznávat druhy pláče?
  • Jak poznám, že je mé miminko opravdu spokojené?
  • Jaké jsou jeho fyzické a emoční potřeby?
  • A jak se jeho prožívání emocí, nebo nenaplněných potřeb, může projevit na těle?
  • Jak mám vytvořit pro své dítě bezpečné prostředí, aby se mohlo přirozeně vyvíjet?

Každý odborník vidí věci ze svého úhlu pohledu, často jim chybí nadhled a širší souvislosti.

Díky svým čtyřem dětem vím, že každé dítě je originál a co platí na jednoho, nemusí fungovat na druhého.

Proto Ti nabízím celou paletu možností a návodů, ze které si můžeš vybrat přesně to, co vyhovuje Tobě a Tvému miminku.

Aby miminko bylo spokojené, potřebuje mít naplněné potřeby emoční, tělesné (fyzické) i vývojové.

Díky tomuto principu se naučíš:

  • E = emoce: Jak porozumět emocím svého miminka a důvodům, proč pláče a jak mu pomoci, vysvětlím Ti, jakým způsobem miminka komunikují, ještě než začnou plakat
  • V = vývoj - projdeme spolu psychomotorický vývoj miminka od narození po první krůčky, abys mohla svému dítěti připravit to nejlepší prostředí pro jeho přirozený vývoj a vyhnula se vzniku nevhodných pohybových návyků, které se v pozdějším věku těžko napravují
  • T =  tělo: Co se děje v těle miminka, co prožívá a jak mu dávat péči a pozornost, aby si o ni nemuselo říkat pláčem?
  • jak je snadno a efektivně naplňovat potřeby miminka
  • jak komunikovat se svým miminkem, aniž by potřebovalo plakat

Představ si, jaké by to bylo, kdybys měla jistotu, že

děláš všechno správně, přesně tak, jak Tvé miminko potřebuje.

  • Rozumíš, co Ti miminko říká svým pláčem a víš, jak s ním komunikovat o jeho potřebách dřív, než začne plakat.
  • Přesně víš, jak probíhá přirozený vývoj miminka a kdy ho v čem můžeš podpořit.
  • Už Tě nerozhodí nevyžádané rady z Tvého okolí.
  • Ušetříš čas, který nyní trávíš hledáním informací. Budeš mít více času pro sebe a začneš si mateřství opravdu užívat.
  • Mateřství najednou nebude tak náročné, budeš se cítit jistá, klidná a podporovaná.
  • Budeš mít zase náladu věnovat se i partnerovi, protože už nebudeš vyčerpaná z celodenního „lítání“ okolo miminka. Doma bude zase pohodička.
  • Budeš spokojená a sebejistá máma, která si vždycky ví rady a nenechá se rozhodit.

V mém osobním průzkumu odpovědělo 96% maminek, že mají pocit, že mateřství je náročnější, než očekávaly a že mají pocit, že to občas nezvládají. Ty teď můžeš patřit k těm 4%, které to mají zmáknuté a jsou v klidu.

Z dalšího průzkumu vyplynulo, že 66% maminek si myslí, že má spíše náročnější dítě, které málo spinká, často pláče, nebo prostě neví, jak naplňovat potřeby svého miminka, aby bylo spokojenější, klidnější a lépe spinkalo.

A já Ti prozradím, jaký je klíč ke spokojenému miminku, protože Tě možná dělí už jen malý krůček od toho, abys nepatřila k těm 96% unavených maminekTvé dítě nepatřilo k těm 66% náročnějších miminek.

 

Co to přinese Tvému miminku?

Uvolnění. Pocit bezpečí. Důvěru. Klid. Radost.

Sebejistou mámu, která mu vždy rozumí.

 

Děti si totiž ze všeho nejvíc přejí mít spokojenou mámu, jsou dokonce schopné potlačit samy sebe a své potřeby, pokud mají pocit, že pak bude máma spokojenější.

Večer co večer náš chlapeček neutišitelně plakal. Mysleli jsme si, že ho bolí bříško. Dávali jsme kapičky, nahřívali, nosili, skákali na míči, ale nic nepomáhalo. Možná proto, že to nebylo bolení bříška.

Objevil se mu ošklivý ekzém na tvářích a my jsme běhali po doktorech, abychom mu pomohli. Vyzkoušeli jsme 100 + 1 „zaručených“ mastiček, ale nic nezabralo.

Často ho trápila rýma a kašel.

Když přestal plakat kvůli bolení bříška, začal plakat kvůli bolení zoubků.

Pomalu přestával otáčet hlavičku na jednu stranu a měl ji často ve velkém záklonu. Netušila jsem, co s tím. Ve vývoji nebyl pozadu, ani napřed, ale všechno dělal jen na jednu stranu. Neuměla jsem to změnit a bála jsem se nějakého cvičení.

Kdybych znala dřív Klíč ke spokojenému k miminku, mohlo být všechno o tolik jednodušší.

94% maminek v mém průzkumu odpovědělo, že jejich miminko často pláče kvůli bolení bříška.

Každá pátá maminka řešila bolení zoubků.

Téměř každé třetí miminko trápil ekzém a další kožní problémy.

Každou druhou trápil večerní pláč miminka a pocit, že neví, jak mu pomoci.

Každá čtvrtá skončila se svým miminkem na dětské rehabilitaci s opožděným vývojem, predilekcí hlavičky a nevhovnými pohybovými návyky, často odpovídaly "škoda, že mi nikdo neřekl dřív, jak se svým miminkem lépe manipulovat a co si v jeho vývoji hlídat, abychom teď nemuseli cvičit". 

A každá pátá řešila časté rýmičky a nachlazení.

Víš, mě tahle čísla děsně štvou. Jsem z nich smutná. Protože vím, že to jde i jinak. Bez pláče, bez bolení bříška, bez kapiček, bez nejistoty, bez cvičení, bez vracejících se nemocí...

Proto jsem pro Tebe připravila on-line průvodce prvním rokem života miminka

V.I.P. Klubovnu mámy s nadhledem

V tomto komplexním a unikátním online programu Tě naučím, jaké jsou emoční, fyzické i vývojové potřeby miminka, jak je rozeznávat a naplňovat, aby miminko bylo skutečně spokojené.

Dostaneš unikátní klíč ke spokojenému miminku

  • Zbavíš se svých strachů a obav, zda to děláš správně.
  • Bude z Tebe sebejistá máma, která ví, jak o své miminko pečovat v souladu s jeho vývojem.
  • Vysvětlím Ti nejzásadnější principy, které by měl znát každý rodič. A Tvé miminko už nebude muset plakat, abys mu rozuměla.
  • Odhalím Ti souvislosti, které stále mnoho odborníků přehlíží, aby Tvé děťátko bylo spokojené fyzicky i citově a mělo vhodné podmínky pro svůj přirozený vývoj.
  • Dám Ti všechny rady, tipy a triky, které jsem se naučila během téměř deseti let své praxe s miminky a ověřila je se svými čtyřmi dětmi.

Opravdu je to takhle jednoduché?

Jednoduché to je, ale když nám tyto souvislosti někdo nevysvětlí, můžeme je hledat celé roky. Možná často dokonce nechápeme ani sami sebe a své vlastní potřeby. Nebo nám naše potřeby nepřipadají důležité.

Ale to, co do našich dětí vložíme během prvního roku jejich života, se nám – a hlavně jim, bude vracet po celý život. První rok je naprosto klíčový, protože už nikdy v životě neuděláme tak obrovský vývojový skok, nenaučíme se tolik nových věcí. Později je velmi těžké tyto svoje návyky a postoje měnit.

Často slýchám argument "dřív se to taky neřešilo a všichni jsme to přežili." Dřív se řešila existence samotná - aby byly děti, aby měly co jíst, aby měly kde bydlet. Na pozorování a podporování jejich vývoje, naplňování jejich emočních a citových potřeb nebyl prostě čas, ani prostor. 

Teď je to jinak. Základní přežití máme zabezpečené, můžeme se soustředit na lepší podmínky pro své děti.

Nauč se i Ty komunikovat se svým dítětem tak, aby v dospělosti mělo rádo samo sebe. Aby vědělo, že lásku si nemusí zasloužit, ale je milované proto, že existuje. Že nemusí něčeho dosáhnout, aby někým bylo. Že ho miluješ i když se celý den neusmívá na všechny kolemjdoucí a široké příbuzenstvo.

Podpoř zdravý vývoj svého dítěte a podporuj ho ve správných pohybových návycích. V dospělosti se tyto návyky mění velmi těžko a vyžaduje to spoustu úsilí.

Kdybych měla zkušenosti a praxi, jakou mám dnes, udělala bych spoustu věcí u svého prvního miminka jinak.

Ale čas nejde vrátit, tak proč si nenechat pomoci? Proč máme stále pocit, že to musíme zvládnout všechno samy?

Pomoc je snadná, stačí si to dovolit 🙂

Co Tě ve VIP Klubovně čeká?

Jak ulevit miminku od bolení bříška

  • Zdravé přebalování a bolení bříška
  • Jak miminku ulevit od bolení bříška
    konkrétní návody natočené s miminkem
  • Bezplenkovka v praxi
    návod na praktikování nejefektivnější metody na úlevu od bolení bříška natočený přímo s miminkem
  • Co když nic nezabírá
    další důvody pláče a bolení bříška i jak jim předcházet, tipy, jak rozpoznat alergii

Pláč miminek

  • Bonus - Pláč miminek
    (z kurzu Tajemství spokojeného miminka)
  • Jak rozeznávat konkrétní druhy pláče
  • Co je to pláč vzpomínek/ emocí?
  • Má miminko hlad?
  • Cítí se bezpečně a přijaté?
  • Je zahlcené a potřebuje vypustit emoce?
  • Jaký vliv na miminko má televize?
  • Cítí se nepohodlně?
  • Je přetažené a nemůže usnout?
  • Teď už moje miminko nebude plakat?
  • Co když miminko pláče v kočárku?
  • Co když miminko pláče v autě?

Plavání ve vaně s miminkem

  • První plavání ve vaně
    Vhodné od narození, po zahojení pupečníku.
  • Plavání s potopením
  • Pokračující plavání ve vaně
    Pro miminko, které už udrží hlavičku
  • Pokračující plavání ve vaně 2
    Pokročilý úchop pro zpevnění bříška
  • Plavání se starším miminkem
    Pro děti, které mají už zvládnuté předchozí úchopy. Plavat se dá s miminkem od narození do 6-8 měsíců (dokud ještě samo neleze)
  • Co když miminko nevydrží ve vaně plavat moc dlouho, má diastázu, nebo reflux?
  • Může miminko do domácího bazénu?
  • Bonus - otázky a odpovědi ke kurzům plavání miminek

Novorozenec

  • Bonus - výbava na miminko
    Co potřebujeme a za co můžeme v klidu ušetřit?
  • Jaký vliv na miminko má šestinedělí a porod?
  • Šestinedělí - peklo, nebo ráj?
    Tipy, jak si udělat toto období co nejkrásnější
  • Kojení a nekojení
    Rady pro usnadnění začátku kojení a taky podpora, jak se vyrovnat s tím, že kojení nevyšlo
  • Bojkot kojení - co to je a jak ho řešit?
  • Neodložitelné miminko, nebo separační úzkost?
  • Jak naše narození ovlivňuje náš život?
  • Odpovědi na konkrétní otázky
  • 4 měsíční miminko se v noci často kojí, je to v pořádku?
  • 2 měsíční miminko málo přibírá, i když je na UM, co s tím?
  • Jak zvládnout vedra s miminkem?
  • Miminko před usnutím hystericky pláče, co s tím?
  • Jak reagovat na miminkovské mručení?
  • Budit miminko na kojení, nebo ne? A co když u toho usíná?
  • Jsem přecitlivělá, když nechci miminko nechat plakat?

Péče o miminko

  • Manipulace s miminkem
  • Jak dát miminko do autosedačky a zase ho vytáhnout?
  • Koupání a hygiena miminka
  • Nevadí miminku voda v uších při koupání?
  • Koupání miminka v koupacím kyblíku
  • Proč miminka pláčou po koupání?
  • Opruzeniny, co s nimi a jak jim předcházet
  • Masáž miminka
  • Co je dobré si o miminkách pamatovat
  • Očkování - váháš, jak se rozhodnout?
  • Masáž na bolení bříška
  • Odpovědi na konkrétní otázky
  • Suchá kůže na hlavičce miminka, řešit, nebo nechat být?
  • Jak zamezit kousání při kojení?
  • Je nutné pečovat o pokožku miminka?
  • Co když se objeví bojkot bezplenkovky a nočníku?
  • BONUS: Vlastnosti materiálů oblečení pro děti
    Přednáška od módní specialistky Heleny Procházkové
  • BONUS: Zdravé přebalování
    Představení moderních látkových plenek Šárkou Mikulovou z Plenkománie

První příkrmy

  • První příkrmy
    Kdy začít, jak vybrat židličku a co když dítě ještě nesedí? Mixovat, nebo zvolit jídlo do ruky?
  • Jak a kdy začít s první lžičkou
    Bonus od Terezy Bicanové - Zdravě od první lžičky
  • Jak na zdravé snídaně pro děti
    Bonus od Terezy Bicanové

Zdraví a vývoj

  • Bez čeho se neobejdu a co omezím
    Pomůcky a hračky pro děti v souvislosti se zdravým vývojem
  • Co je to přirozený vývoj miminka?
    Jak miminko podpořit a zároveň neomezovat
  • Pohybové návyky
    Jak podporovat ty vhodné a naopak napravovat ty nevhodné
  • Jak miminko motivovat k pohybu
  • Přednáška o psychomotorickém vývoji od narození po první krůčky
    Od dětské fyzioterapeutky Marie Langové
  • Co když miminko dělá letadlo?
    Je to v pořádku? A jak to můžu opravovat?
  • Co když se miminko přitahuje z lehu do sedu?
  • Vývojové potřeby dítěte
    Bonus z programu Zenová matka
  • Vývojové trauma
    bonus z programu Zenová matka
  • Odpovědi na konkrétní otázky
  • 10měsíční dítě neleze a plazí se, co dělat?
  • Skřípání zubů u dětí, co s tím?
  • Začínající chodec vtáčí při chůzi špičky - řešit?
  • Může nesedící dítě do jídelní židličky? A co ohrádky pro děti?
  • Jak zabezpečit byt, když dítě začíná lézt?
  • Kdy dát dítě do sportovního kočárku?
  • BONUS: Hravé cvičení s dětmi do 6 měsíců
    Návod jak cvičit s miminkem od lektorky psychomotorického vývoje Petry Pomajbíkové
  • BONUS: Co je to dětská rehabilitace, jak jí lze předejít a kdy je dobré ji navštívit?
    Rozhovor s dětskou fyzioterapeutkou Marií Langovou

Emoce a komunikace

  • Komunikační techniky a zrcadlení
  • BONUS: Znakování jako klíč k porozumění s dětmi
    Přednáška od lektorky znakování s miminky Renaty Pelcové
  • Emoce dětí
    Vývoj mozku a jeho vliv na emoční prožívání dětí
  • Emoční hromosvod
    Co to je a jak ho využít ve vyhrocených situacích
  • Separační úzkost
    Jak jí předcházet i jak tímto obdobím projít co nejhladčeji
  • Jak dávat dětem pozornost
    Aby si o ni nemusely říkat pláčem, křikem, nebo zlobením
  • Rituály, režim a rutina
    Co z toho moje dítě potřebuje a jak se v tom uvolnit?
  • Důvěra, respekt a hranice
    Jak se v tom neztratit a budovat s dítětem důvěru už od miminka
  • Jak mluvíme s dětmi/ před dětmi/ o dětech
    A proč na tom tak moc záleží
  • Dětské zlozvyky
    Dudlíky, cucání palce a kousání nehtů - kde se to bere a jak se toho zbavuje?
  • Bude moje dítě rozmazlené?
  • Co když je moje dítě radši s tatínkem, nebo s babičkou?

Nošení miminka

  • Zásady zdravého nošení - v náruči, šátku i nosítku
  • Praktická ukázka jak uvázat šátek
  • Nošení v nosítku
    Jak správně vybrat a nastavit nosítko
  • Proč nenosit miminko v nosítku zády k sobě
    A jaké důsledky na jeho vývoj to může mít
  • Co když dítě odmítá šátek a nošení?

Spánek miminek

  • Přednáška 6 tipů pro lepší spánek miminek
    Co všechno má vliv na spánek miminek a jak spánek zlepšit?
  • Spánková regrese a růstový spurt
    Je to jen období? Jak si to usnadnit?
  • Samoodstav, nebo odstavení?
    V souvislosti s nočním kojením a co když už je to pro mě příliš vyčerpávající, přitom nechci miminko odstavit.
  • BONUS: Spánek a uspávání
    Jak změnit pohled na uspávání, aby to nebyl každodenní strašák. (Přednáška z kurzu Tajemství spokojeného miminka)
  • Polohování miminka na spánek
  • Bonus - co ovlivnilo můj přístup k uspávání dětí, aneb jak z toho neudělat trauma.
  • Odpovědi na konkrétní otázky
  • Může se 2měsíční miminko naučit usínat samo?
  • 2,5 měsíční miminko usne a za chvíli se vzbudí, proč?
  • Uspávání 3,5 měsíčního miminka trvá 40 minut i déle, co s tím?
  • 3měsíční miminko pláče ze spaní, co s tím?
  • Miminko nemůže usnout a spinkat kvůli prdíkům, jak mu pomoct?
  • Miminko 5m před usnutím pláče, jak to řešit?
  • Co když půlroční miminko nemá spánkový režim?
  • Kolik hodin spánku je normální u 3m miminka?
  • Budit miminko v noci na kojení?
  • 10m miminko se v noci často budí - aneb když přijde nová dovednost.
  • Ovlivňuje počet denních spánků kvalitu toho nočního?
  • Časté noční kojení a jak uspat, když přestanu kojit?
  • Co když je dítě zvyklé usínat u prsa, jak to změnit?
  • Uspávání kojením, může uspat partner, i když budu doma?
  • Jsou potřeba zábrany k velké posteli pro lezoucí dítě?
  • Miminko 10m se v noci budí a pláče a usne jen u mě, co s tím?
  • Roční dítě se budí s pláčem a nespokojeností, co s tím?
  • Roční dítě se v noci často budí a vyžaduje kojení, přes den odmítá jídlo, co s tím?
  • Spánková potřeba batolat a přechod ze 2 spánků na 1.

Batole

  • Ty jsi šikulka
    A co tahle věta pro děti znamená
  • Já sám - samostatné dítě
    Jak využít příležitosti tohoto období k větší samostatnosti
  • Období vzdoru
    A jak ho zvládnout v klidu
  • Proč si děti nechtějí uklízet hračky a co s tím?
  • Odplenkování
    Jak poznám, že je pravý čas?
  • Co když dítě křičí a má i hodinový záchvat vzteku?
  • BONUS: 7 tipů, jak hravě zvládat vztek u dětí
    Přednáška od Radky Schilerové
  • 5 důvodů, proč děti lžou a co s tím
  • Potřebují děti hranice?
  • A co ty děti bez hranic?
  • Co je to rodičovská ambice?
  • Měla jsi v dětství něčeho nedostatek?
    Pozoruješ na sobě tendenci to kompenzovat svému dítěti?
  • Prosím, děkuji, omlouvám se, dobrý den
    Kdy by se to dítě mělo naučit?
  • Komunikační typy u dětí a k čemu nám pomohou?
  • Odpovědi na konkrétní otázky
  • První botičky - kdy a jak vybrat?
  • Kdy je čas na vlastní postel, nebo pokoj?
  • Co když batole nechce spát samo v postýlce?
  • Rozčiluje mě časté noční kojení u 19m batolete, co s tím?
  • Jak naučit batole chodit spát dřív?
  • Dožadování neustálého pouštění televize u 13m batolete, jak to řešit?
  • 13m batole málo baští a v noci vyžaduje UM, co s tím?
  • Roční dítě strká vše do pusy a kouše to, přejde to?
  • Telefony a tablety u dvouletých dětí, půjčovat, nebo ne?
  • Jaká je potřeba mléka UM/MM po prvním roce?
  • 11m dítě se vzteká při přebalování, co s tím?
  • Jak ostříhat roční dítě?
  • Jak podpořit dítě 1,5 roku v mluvení?
  • Jak rozmluvit 2,5leté dítě?
  • V jakých oblastech vést 15m dítě k samostatnosti?
  • Problém s vyprazdňováním a přetahováním předkožky u batolete, jak to řešit?
  • Zadržování stolice a problém s kakáním, co s tím?
  • Pokakávání do kalhot u syna 2 roky a 8 měsíců, jak to řešit?
  • Dítě 2,5 roku nechce kakat na nočník, chce si hrát s plným nočníkem, co s tím?
  • Dítě 2,5 roku nás bouchá a škrábe, jak to řešit?
  • Dítě 2,5 roku se rozčiluje, když mu něco nejde, jak to řešit?
  • Jak reagovat na synovo "ne, nechci"?
  • Jak odplenkovat 18m batole?
  • Jak odplenkovat 2leté dítě, které nechce na nočník?
  • Jak důrazně říci NE batoleti?
  • Dítě se bojí lékařů, co s tím dělat?
  • Co když miminko/batole tahá lidi za vlasy, kočku za ocas, trápí pejska?
  • Čištění zubů, když dítě nespolupracuje?
  • 2leté batole se nechce oblékat, jak na to?
  • 4 leté dítě kvůli všemu ječí a vzteká se, jak reagovat?
  • Co když nedokážu zvládnout hysterické záchvaty dcery?
  • Jak podpořit dítě v kreativním tvoření?
  • Od kdy dávat dítě na kroužky a co když na kroužek nechce?
  • Jak batoleti vysvětlit, že nemá jíst nezralé ovoce?
  • Kousání nehtů u batolete, co s tím?
  • Dítě si nechce hrát samo a neustále vyžaduje pozornost, co s tím?

Sourozenci

  • Přišel nový sourozenec
    Jak připravit starší dítě na příchod dalšího sourozence a ulehčit dětem společné seznamování
  • 5 zabijáků sourozeneckých vztahů - aneb 5 tipů pro lepší vztahy mezi sourozenci
  • Odpovědi na konkrétní otázky
  • Jsem těhotná a starší dítě na mě visí, co s tím?
  • Jaký je rozdíl mít 2 a 3 děti a jaký je optimální věkový rozdíl mezi sourouzenci?
  • Miminko dlouho usíná a potřebuji čas na starší dítě
  • Starší dítě manipuluje mladšího sourozence, co s tím?
  • Prázdninový režim s více dětmi, jak si to zjednodušit?
  • Jak zvládnout více dětí, když jsem vyčerpaná?

Spokojená rodina

  • Jak pracovat se svými strachy, když se bojím o děti?
  • Zazdrojovaný rodič
    Proč je důležité ani v mateřství nezapomínat na sebe
  • Jsem dobrá máma?
    Co když pochybuju, že jsem pro své dítě dobrá máma a přála bych si být lepší?
  • BONUS: Role muže v rodině
    Inspirativní rozhovor se Slávou Černým pro ženy i muže/ o mužích, kteří zrovna nechápou, co se vlastně od nich očekává, nebo mají pocit, že je jejich žena věčně nespokojená
  • Co nás rozčiluje a proč?
    Co když není dítě rozbité, jen jsi čekala, že něco bude jinak?
  • BONUS: Rodičovská přesvědčení a nenaplněná očekávání
    Co jsou životní mapy a jak nám můžou pomoci v rodičovství? Rozhovor s autory metody Kamilou a Petrem Kopsovými
  • Osobní hranice a kde ji hledat
    Uděluje Ti někdo stále nevyžádané rady a říká Ti, že máš dělat něco jinak? Stále nenaplňuješ něčí očekávání, ať se snažíš, jak se snažíš? Pak koukni, kde je Tvá osobní hranice.
  • Zákon padajícího letadla
    Obětováváš pro svoji rodinu sama sebe a už nemáš kde brát sílu?
  • 3 tipy, jak se uklidnit v náročné situaci
  • Co kdyby to bylo dneska naposledy?
  • Jsi někdy na "čekané"?
    Aneb jak se nestát obětí "čekáme, až přijde táta domů".
  • Sebevýčitky a pocit selhání na mateřské
    Co se s tím dá dělat?
  • Co když se s partnerem neshodneme na ničem ohledně výchovy?
  • Co když to má partner s výchovou jinak, než já?

 

Rady, tipy a inspirace

Přípravka na školku

  • Jak dítě připravit na školku?
    Jak vybrat školku, co když dítě do školky nechce a co by mělo umět, než ho dáme do školky?

Bonus: Otázky a odpovědi

Odpovědi na vaše konkrétní otázky

SPECIÁLNÍ MOŽNOST VEPISOVAT VLASTNÍ OTÁZKY, NA KTERÉ PRAVIDELNĚ ODPOVÍDÁM.

Aktuálně v archivu odpovědí:

  • Od jakého věku jde poznat komunikační typ dítěte?
  • Chtěla jsem víc dětí, ale teď mám jedno a bojím se, že více nezvládnu
  • Co když dítě odmítá vlastního tátu?
  • Co z ní bude, když kolem ní pořád skáčeš?
  • Nevadí střídání jednorázových a látkových plenek? Jak vybrat první boty?
  • Dítě mě poslouchá jen když u toho není tchýně, co s tím?
  • Proč dřív miminka spinkala v kočárku a postýlkách a teď je to jinak?
  • Jak pracovat s prioritami, když se všechno zdá důležité a není kdo jiný by to udělal?
  • Jaké následky může mít dítě, když ho nechám plačící ve školce?
  • Jak zpříjemnit dcerce přebalování a koupání, když u toho vždy pláče?
  • Bezplenkovka u 6týdenního miminka - neměl by se vyprázdnit naráz?
  • Při zavádění příkrmů u 6m miminka, je důležitý tvar a materiál lžičky a flaška, ze které pije, aby se nepokazilo kojení?
  • Roční dítě se nechce přebalovat, převlékat, křičí, když jí něco vezmu, co s tím?
  • Jak reagovat na dvouleté dítě, které si pořád vymýšlí?
  • Mimčo si pořád žužlá ručičky, jde s tím něco dělat?
  • Jak si udržet energii, když všechno musím dělat s 8 měsíčním dítětem?
  • Učení na nočník u 2,5 ročního dítěte - jak na to?
  • Dítě se vrací z hlídání uplakané, co s tím?
  • Jak se zbavit ekzému
  • Co když dítě nechce uklízet?

Speciální bonus - kompletní záznam kongresu Spokojené miminko 2024

  • 5 témat - 22 hostů - 23 přednášek
    Těhotenství a porod, co všechno můžu dělat s miminkem doma, co je to handling, jak si udělat hezké šestinedělí a usnadnit si seznamování s miminkem
  • Všechny přednášky a návody se Ti otevřou ihned
  • Všechny kongresové přednášky také ve formátu mp3 ke stažení
  • Přístup napořád
    Takže si přenášky můžeš pouštět v čase, kdy se Ti to hodí a kdykoliv se k nim vracet.

Ještě pořád to není všechno...

BONUS ZDARMA

E-kniha + audiokniha

Manuál k miminku

Průvodce pro těhotné ženy a novopečené rodiče

88 stran praktických informací, tipů, rad, návodů, vysvětlení a zkušeností

  • Co miminko vlastně potřebuje a jak vytvořit optimální prostředí pro jeho zdravý fyzický, emoční i mentální vývoj?
  • Jakým pomůckám se při péči o miminko raději vyhnout?
  • Jak naplňovat potřeby miminka, aby nebylo rozmazlené?
  • Jak se připravit na kojení a co můžu udělat pro dobrý začátek?
  • Jaké jsou největší mýty o kojení i o miminkách a proč se jimi nenechat rozhodit?

Co získáš vstupem do VIP Klubovny?

  • Všechny moduly ihned k dispozici
    Dávkuj si informace, jak uznáš za vhodné, věřím, že každý uslyší to, co právě potřebuje v ten správný čas.
  • Všechna videa v délce 5-25 minut
    Aby si je stihla pustit každá máma třeba při uspávání, nebo na procházce s kočárkem.

Každá máma je nejlepším odborníkem na své dítě, pokud má dostatek informací a podporu.

Jsem připravená Tě podpořit a zodpovědět Tvé otázky.

Nemusíš se v tom motat pořád dokola a už vůbec na to nemusíš být sama.

  • Ve VIP Klubovně najdeš podporu a inspiraci, jak si usnadnit život s malými dětmi a jak je lépe chápat.
  • Pomůžu Ti z nadhledu se podívat, co se děje ve Tvém dítěti a jak se s ním lépe sladit, aby vám vztah fungoval i bez křiku a pláče.
  • Získáš jiný úhel pohledu, tolik potřebnou sebe-jistotu a více lehkosti a klidu při zvládání běžných každodenních situací.
  • Vrátí se Ti zase radost ze života a těšení se na každý další den, bez pocitu, že mateřství je jen období, které se musí nějak přežít, nebo vydržet.
  • Ukážu Ti cestu od unavené a naštvané mámy k mámě s nadhledem, která zná potřeby a vývoj svého dítěte, je pro své dítě vzorem a dítě ji chce samo následovat. Máma, která si umí zachovat klid i když situace okolo se může zdát nepřehledná.

A co říkají mé klientky?

"Škoda, že jsem tento Manuál neměla k dispozici před 6ti lety u svého prvního miminka."

"Musím si videa pouštět všechny dokola a pravidelně."

"Děkuji, za to, co děláš a že i my, maminky, máme možnost se někde vypovídat a požádat o radu, nebo pomoc."

"Nadchly mě Vaše videa, články a hledám inspirace, návod, manuály, jak rozumět svému dítěti a celé mateřství si užít."

"Díky, že můžu být o trošku napřed, nebo dohnat a pochopit, co jsem nechápala. Děkuji, doporučím všem svým kamarádkám"

"Krásné a silné téma, soucítím s každou větou"

"mám první klidný odpoledne, kdy se mi nekroutí v náručí a nebrečí až do vyčerpání. Díky!"

"Našla jsem odpovědi i na otázky, které jsem ještě neměla"

"Přála bych Manuál všem dětem a jejich maminkám, aby si toto báječné období mohli  užívat"

"Ach, kdyby něco takového bylo, když se narodil Kristián (první miminko)! To by byla moje záchrana!"

"Tak video krásné, až je mi líto, že jsem něco takového neměla jako výzbroj už v porodnici!"

"Ne každý má rozumné a lidské přístupy."

"Dáváš maminkám jistotu a důvěru v sebe sama. Hrozně bych ráda, aby si Tvůj manuál pořídily všechny maminky, kdybych mohla, všechny bych je obdarovala."

"Super podpora pro mě, jako utahanou prvomámu, která si občas neví s něčím rady."

"Škoda, že tento kurz nebyl k dispozici před dvěma roky, kdy jsem strávila dlouhé hodiny na internetu a spoustu odpovědí se mi ani nedostalo."

"Kéž bych to slyšela, když se dcera narodila"

"Děkuji za video, je fakt super uvědomit si priority a systém"

"Děkuji za inspiraci při nošení v šátku"

"Děkuji za tyhle videa"

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Máš ještě otázky?

Co dostanu?

V Klubovně najdeš více než 50 video-návodů, rad, tipů a inspirace v péči a výchově dětí od narození po nástup do školky. Přístup do členské sekce dostaneš ihned po zaplacení objednávky, takže můžeš začít ještě dnes 🙂

Na jak dlouho mám přístup do VIP Klubovny?

Záleží, zda si vybereš členství trvalé, nebo měsíční. Při trvalém členství máš přístup do Klubovny napořád a můžeš se k němu vracet znovu třeba při dalším miminku. U měsíčního členství je přístup na 1 měsíc a je na Tobě, zda členství prodloužíš, nebo ne. Pokud členství prodloužíš 4 po sobě jdoucí měsíce, automaticky Ti zůstává členství trvalé.

Budu to stíhat?

Jelikož sama vím, jak jsou mámy vytížené a každá minuta je drahá, ve videích vždy řeknu jen to důležité a to během 7-20 minut, takže si je v klidu stihneš pustit i při uspávání nebo na procházce. Jestli si pustíš každý den jedno video, nebo je skoukneš všechny naráz, je jenom na Tobě. Procházet videa můžeš kolikrát budeš potřebovat, vlastním tempem.

Je to i pro tatínky?

Rozhodně ano. Obzvlášť tatínci někdy můžou mít pocit, že svému dítěti nerozumí a neví, co s ním mají, nebo nemají dělat. Neví, jak podpořit nás - ženy, neumí číst v našich pocitech a potřebují vědět, co se v nás odehrává a jak nám pomoci. Je pro ně těžší se napojit na dítě a rozeznávat jeho potřeby. Usnadněme jim to. (A sobě samozřejmě taky). Navíc pro táty mám v Klubovně speciální rozhovor o roli muže v rodině 😉

Co když se nechci pro miminko úplně obětovat?

Mateřství není o tom, aby ses zcela podřídila svému dítěti a obětovala se pro něj. To od nás naše děti nepotřebují. Možná Tě to překvapí, ale když dělám terapie s dospělými a vracíme se do dětství, většina použije větu "přála bych si, aby byla máma šťastná, neměla jsem pocit, že by byla opravdu spokojená". Tato Klubovna Ti ukáže cestu, jak svému miminku naslouchat a sladit jeho i Tvé potřeby, aby vám to spolu dobře fungovalo a ani jeden z vás nemusel potlačovat sám sebe.

Jdou jednotlivé moduly kupovat samostatně?

Nejdou. Informace mají návaznost, témata spolu souvisí, navzájem se propojují a doplňují. Jsem si jistá, že v každém jednom modulu najdeš své AHA, tak proto 🙂

Co když jsem zakoupila už jiný kurz na stránkách manualkmiminku.cz?

Pak Ti cenu kurzu, který jsi už zakoupila, odečtu a budeš mít slevu na vstup do Klubovny, stačí napsat na klara@manualkmiminku.cz. Pokud máš slevový kód a neuplatníš ho v objednávce, nelze kód uplatit zpětně.

Jaký je rozdíl mezi VIP klubovnou Mámy s nadhledem a kurzem Klíč ke spokojenému miminku?

VIP klubovna Mámy s nadhledem kurz Klíč ke spokojenému miminku obsahuje (proto Ti jeho cenu z ceny VIP klubovny odečtu) a taky navíc další videa z Manuálu k batoleti, videa o sourozencích a nově i přípravu na školku a vedení k samostatnosti. Také obsahuje nový modul "Otázky a odpovědi", kde najdeš další videa s různými konkrétními situacemi a tipy, jak reagovat, nebo jak některé metody aplikovat v praxi. Pokud Ti není něco jasné, napiš na klara@manualkmiminku.cz

Kolik tahle Klubovna stojí?

Celková hodnota VIP Klubovny je 11 500 Kč

Ale tohle není cena pro Tebe. Já chci, aby si tyhle důležité informace mohla dovolit každá máma a aby zůstaly dostupné pro všechny.

Ušetři si další dny, týdny nebo měsíce tápání, vyhledávání informací a kupování desítek minikurzů od různých lektorů, kteří si často protiřečí.

Přidej se do VIP klubovny Mámy s nadhledem a získej svůj Klíč ke spokojenému miminku.

jednorázová platba - neomezený přístup

6 900 Kč
Trvalý přístup do VIP klubovny Mámy s nadhledem
měsíční členství

1 800 Kč
Při prodloužení členství 4 měsíce po sobě jdoucí zůstává automaticky trvalý přístup do VIP klubovny Mámy s nadhledem bez dalších plateb.

Je to levnější, než balení plenek na rok, viď?

A jsem si jistá, že se ti tahle investice do miminka skutečně vyplatí.

Těším se na Tebe v Klubovně!

  • Neomezený přístup ke všem videím - už napořád
    Veškeré materiály máš po ruce na jednom místě, neustále k dispozici a můžeš je absolvovat kolikrát chceš v čase, který Ti nejvíce vyhovuje.
  • Podpora
    Součástí kurzu je i podpůrná Facebooková skupina Máma s nadhledem, ve které se můžeš doptat na doplňující dotazy.
  • Informace na jednom místě
    Ušetři spoustu času i nákladů spojených s cestováním na klasické kurzy. Nebo kupování několika minikurzů od různých lektorů, kteří si vzájemně protiřečí. Vše můžeš dělat v klidu a pohodlí svého domova. Vše, co potřebuješ vědět o svém miminku nyní najdeš na jednom místě. Zcela bez časového omezení a klidně i se svým partnerem.

Nemáš na to čas?

A máš čas kouknout na Ordinaci v růžové zahradě, nebo na seriál na Netflixu? Tak to je paráda, protože i kdyby sis každý den pustila jen jedno video, nezabere Ti to ani polovinu času, co jeden díl seriálu 🙂

A když si teď těchto pár minut denně na shlédnutí videa najdeš, budeš mít díky tomu naopak času mnohem více.

Představ si, jaké by to bylo, kdybys rozuměla všem potřebám svého miminka. Kdybys na ně uměla reagovat dřív, než si o ně začne miminko říkat pláčem, s jistotou a klidem.

Ušetřila bys svůj čas, který nyní věnuješ hledání informací na internetu a v diskuzích, pro činnosti, na které Ti nyní čas nezbývá.

Měla byste více času pro sebe, nebo pro svého partnera.

Zbavila by ses svých strachů a nejistot, zda se s Tvým miminkem děje všechno správně.

Klidně to teď můžeš zavřít a říct si, že:

  • teď to není moje priorita
  • já ten čas fakt nemám
  • nám to určitě nebude fungovat
  • u nás vůbec není tak hrozné
  • je to jenom období
  • počkám a ono to nějak bude
  • to dokážu úplně intuitivně
  • manžel říkal, že to už nemám řešit

A je to v pořádku. Protože každý má svoji cestu a já věřím, že ty správné informace si nás najdou ve správný čas.

Zatím ale čas utíká a miminko rychle roste a tohle období, ze kterého nám miminko za chvilku vyroste, už nikdy nevrátíme zpátky.

V prvních třech letech totiž uděláme největší vývojový skok v životě. Už nikdy se v tak krátkém časovém úseku nenaučíme tolik nových věcí. A proto právě na tomto období nejvíce záleží.

Určuje nejen fyzické návyky, ale především se nastavuje vnímání nás jako sebe-samých.

Zajímají někoho moje potřeby? Nebo musím být hodná holka/hodný kluk, aby mě měl někdo rád? Hlavně být potichu a nebýt vidět? Nevyčnívat z davu? Nebo musím být výstřední a v něčem vynikat, aby si mě někdo všimnul? Musím křičet, aby mě někdo slyšel? Musím někomu něco dokázat, a někam to dotáhnout, abych za něco stál/a? Když mi partner věnuje málo času a pozornosti, znamená to, že si ji nezasloužím?

„Dítě a matka jsou spojené nádoby, kdy pocity a emoce jednoho se zcela jistě zrcadlí v tom druhém a je skvělé naučit se s tím pracovat.“

Do mých kurzů již vstoupilo 0 lidí

Kdo Klubovnu založil?

Jmenuji se Klára Stará, jsem máma čtyř dětí, průvodkyně světem miminek, lektorka vědomého rodičovství a autorka EVT metody.

Jsem také lektorka nošení dětí v šátku a nosítku, bezplenkové komunikační metody, psychomotorického vývoje dětí, plavání s miminky ve vaně, baby masáží a poradkyně v oblasti látkových plenek.

Jsem otevřená, pravdivá, upřímná a pečující. Umím být i rázná. Pro někoho málo alternativní, pro jiného příliš.

Umím hledat cesty a řešení i tam, kde je ostatní nevidí. Rozumím řeči miminek i jejich potřebám a naučím to i Tebe.

S miminky a batolaty pracuji už od roku 2013 a učím jen to, co sama žiju se svými dětmi a co mám ověřené ve své praxi s tisícemi dalších rodin. 

Dám Ti ověřené a fungující návody, jak porozumět svým dětem - jejich emocím, psychomotorickému vývoji i tomu, co se odehrává v jejich těle.

Chodím na osobní návštěvy do rodin k miminkám, poskytuji individuální konzultace osobně i on-line.

Vytvořila jsem rodiči velmi oblíbené on-line kurzy - 10 tipů, jak ulevit miminku od bolení bříška, Manuál k miminku, Klíč ke spokojenému miminku, Manuál k batoleti a nakonec také VIP klubovnu Mámy s nadhledem, do které jsem vložila všechny tyto kurzy a také další informace navíc.

V praxi mám už tisíckrát ověřené, že co do dětí vložíme během prvního roku jejich života se nám - a hlavně jim, bude vracet po celý život.

Neztrácejme čas, protože druhou šanci udělat něco jinak, už nedostaneme.

Moje heslo je: "Aby už žádné dítě nemuselo zbytečně plakat a žádná máma nebyla zoufalá."

Spolu to zvládneme!

Možná se se mnou potřebuješ ještě trochu lépe seznámit?

"Nikdo nedělá zatím líp takto komplexní obsah k tomuto tématu"

"Konečně díky Vám máme první klidný odpoledne, kdy se mi nekroutí v náruči a nebrečí až do vyčerpání"

"děkuji za zkušenosti a návody"

"S manželem tvůj kurz milujeme, je tak nádherně autentický, obsáhlý, laskavý a plný naprosto nedocenitelných tipů a triků pro rodiče"

"Pouštím si vaše videa teď šestinedělí a pomáhají mi ani nevíte jak!"

"Videa jsou obsahově jasné, bohaté a jednotlivým tématům věnuješ akorátní čas."

"Videa sledujeme s mužem"

"Procházím Manuál postupně a je to pecka"

"přineslo mi to klid"

"Naštěstí mám Klárku a vím, proč se to děje"

"škoda, že jsem nenarazila na vaše kurzy dříve"

"Moc se mi líbí tvůj přístup"

"Hned jsem si vzpomněla na tvé video o pláči vzpomínek a děkuji"

"Všechno funguje!"

"Manuál jsem koupila za 5 minut 12, zachraňuje nás!"

"Jsem nadšená, že má někdo stejné názory jako já, těším se, až se podívám dále"

"Tohle mi nevysvětlila ani moje maminka, nebo babičky"

"Je to jiné uvědomění si různých souvislostí, než když jsou to jen "rady" známých"

"Stále přidáváte další super věci"

"Děkuji, že se dělíš o své zkušenosti"

"Podle tohoto kurzu vaničkujeme a masírujeme a malá to zbožňuje"

"Pomohlo mi to se ujistit v tom, co dělám"

"účastnila jsem se více různých kurzů a ten tvůj byl jeden z nejlepších"

"Díky Tvému programu jsem mohla snadno pochopit potřeby svého miminka, objasnit důvody pláče a získat jistotu sama v sobě"

"měli jsme plno obav a díky Manuálu jsme získali sebevědomí"

"Zkvalitnila jsi nám život, nepřestanu Ti být vděčná"

"biologické hodiny nezačaly tikat, ale díky videím jsem dost věcí pochopila"

"Nebýt Klárky, asi by mě ty myšlenky převálcovaly"

"Opravdu mi to dost pomáhá"

"Škoda, že jsem na Manuál nenarazila dříve, je moc užitečný a velkou podporou"

"Jako přednášející oceňuji délku videí, prostředí i různé úhly pohledu"

"Diamant ve výchově dětí"

"Videa jsou krásně zpracované a pomáhají"

"Manuál doporučuji, pomohl mi hlavně psychicky v šestinedělí"

"Mé přání je mít druhé dítě v lehkosti"

"Děkuji za video o spánku, tolik informací a praxe!"

"Hlavně ať se to dostane k maminkám před porodem, myslím, že jim to ulehčí život - i jejich dětem"

Tak aspoň na další miminko 🙂

"Ještě nemám miminko, ale Manuál už ano"

"Díky tvému přístupu se na mateřství těším mnohem více a nemám už tolik obav"

"Mám k tobě důvěru"

"Jde z toho všeho cítit odžitá moudrost"

Děkuji za Tvoje rady a tipy"

"Vaše rady mi pomohly, i když už mám doma tříleťáčka"

"Moc děkuju nahoru vesmíru, že mi vás poslal a můžu tak všechno pochopit"

Pojď si i Ty pro svůj Klíč ke spokojenému miminku a staň se součástí podporující komunity podobně laděných rodičů ve VIP Klubovně!

jednorázová platba - neomezený přístup

6 900 Kč
Trvalý přístup do VIP klubovny Mámy s nadhledem
měsíční členství

1 800 Kč
Při prodloužení členství 4 měsíce po sobě jdoucí zůstává automaticky trvalý přístup do VIP klubovny Mámy s nadhledem bez dalších plateb.

Těším se na Tebe ve VIP Klubovně!