Co řeší 96% rodičů miminek?

(A to i Ti, kteří o tom nemluví a tváří se, že u nich je všechno v poho)

Ano, je to výbava na miminko, pláč, spánek a bolení břicha...

Máš taky někdy pocit, že:

 • se snažíš všechno dělat "správně", ale jakoby to pořád nebylo dost?
 • se Tvůj život smrsknul mezi přebalování a krmení?
 • svému miminku úplně nerozumíš a nevíš, proč pláče?
 • je zrovna Tvoje miminko náročné a musíš zkrátka vydržet?
 • mimina prostě brečí, ale je to jen období a přejde to? (kéž by tak někdo řekl, za jak dlouho zhruba)

A hlavně se bojíš, že uděláš nějakou chybu, která už nepůjde vzít zpátky?

Nejsi v tom sama! Podobné pocity zažívá skoro každá máma, i ty, které o tom nemluví nahlas.

Málokterá otevřeně řekne, že se zrovna nemá úplně dobře, že je něco fakt náročné a že to s miminkem není úplně tak, jak si to v těhotenství představovala.

Místo návodu k pochopení miminka a podpory svého okolí, jsi byla hozená do vody a snažíš se to hlavně přežít. Být dokonalá máma.

A když to nejde podle Tvých představ, máš pocit, že selháváš. 

Ale to není Tvoje chyba. Je to tím, že o skutečných potřebách miminek se stále moc nemluví. V porodnici se počítají ta, která přežila. A nejdůležitější je přežít.

Nebo ne?

I já jsem se dlouho motala v kruhu "jak to teda mám dělat správně?"

Dnes už vím, že kdybych tehdy do výbavičky dostala informace o tom, co všechno miminko potřebuje, jak se naučit mu rozumět a jak se na sebe můžeme lépe naladit, místo krabičky kosmetických vzorků, ušetřilo by nám to oběma spoustu zoufalých slziček

Nemusela bych trávit desítky hodin času hledáním informací, co se svým miminkem mám nebo nemám dělat. 

Nemusela bych se trápit proto, že pláče a já nevím, jak mu pomoct.

Místo podpory jsem často jsem slýchala: "Neřeš to. To přejde. Je to jen období. Moc to řešíš.", nebo: "je normální, že brečí, tak ho nech chvíli vyřvat."

To se mnou ale neladilo, nepodporovalo mě to, jen mi to dávalo pocit, že selhávám a že mi něco uniká. 

Ten omyl, ve kterém jsem žila a který zraňuje tolik miminek každý den - "přece si to miminko stejně nebude pamatovat". Ale je to tak doopravdy?

První tři roky našeho života zapomínáme a většinou proto, že jsme byli tolikrát nepochopeni, tak často bezmocní a odmítnutí, že náš nervový systém si to prostě pamatovat nechce – a tak to jednoduše vymaže.

Vymaže z vědomé paměti, ale pečlivě uloží do našeho nevědomí do kolonky "dá se přežít", aby to pak vytáhl v situacích, kdy se nám to vůbec nehodí. 

Pečlivě všechno ukládá v našem těle, doslova to do nás vtiskává.

Taky jsem si to představovala jinak - jednoduššeji...

Než jsem měla své první dítě, moje představa o miminkách byla taková, že hodně spí, jednou za 2-3 hodiny se nakrmí a přebalí a jinak vlastně nic nepotřebují.

Jenže moje miminko nespalo skoro vůbec, uspávání trvalo delší dobu, než jak dlouho mimčo nakonec spalo a já jsem byla úplně vyřízená.

Mého chlapečka trápilo bolení bříška a večer co večer plakal, jakoby ho na nože brali. Ani trochu jsem nerozuměla tomu, co vlastně potřebuje.

Potom jsem kvůli nevhodné manipulaci se svým miminkem málem skončila na dětské rehabilitaci. Nevěděla jsem, že to dělám blbě, nikdo mi to jinak neukázal, v mém okolí tak brali miminko všichni.

Všude jsem četla, že mám připravit dítěti vhodné podmínky pro přirozený vývoj, že ho mám nechat, ať si na všechno přijde sám. No jenže on na to nějak nepřicházel - protože ty vhodné podmínky neměl.

A bohužel v dnešní době je nemá většina dětí, protože to rodiče neví, přitom by stačilo změnit pár drobností. Co jde u miminka změnit během týdne-měsíce, to dospělákovi může trvat i roky.

Ze zkušenosti se svými čtyřmi dětmi a s několika tisíci miminek mých klientek už teď vím, že co vyřešíme u miminka do jednoho roku, nemusíme řešit mnohem náročnějším a složitějším způsobem v pozdějším věku.

 

A tak jsem to začala zkoumat, studovat, učit se a vzdělávat...

Prošla jsem výcvikem psychomotorického vývoje dětí, kurzem plavání dětí a vaničkování, nošení dětí v šátku i nosítku, stala jsem se poradkyní v oblasti zdravého přebalování a nakonec jsem díky všem těm absolvovaným kurzům a výcvikům přišla na to, proč to tolika rodičům nefunguje, i když se snaží dělat všechno správně.

Chybí jim souvislosti! Protože každý odborník doporučí jako nejlepší řešení "to svoje" - ale nepropojuje jednotlivé oblasti péče o miminko mezi sebou. No a právě to umím skvěle já.

 

Vytvořila jsem metodu (princip) EVT, díky které Tě můžu jednoduše naučit, jak souvisí vývoj miminka s tím, co právě prožívá. 

 • Proč pláče? Jak mám rozeznávat druhy pláče?
 • Jak poznám, že je mé miminko opravdu spokojené?
 • Jaké jsou jeho fyzické a emoční potřeby?
 • A jak se jeho prožívání emocí, nebo nenaplněných potřeb, může projevit na těle?
 • Proč nemůže spinkat, i když je tak strašně unavené?

Každý odborník vidí věci ze svého úhlu pohledu, často jim chybí nadhled a širší souvislosti.

Díky svým čtyřem dětem vím, že každé dítě je originál a co platí na jednoho, nemusí fungovat na druhého.

Proto Ti nabízím celou paletu možností a návodů, ze které si můžeš vybrat přesně to, co vyhovuje Tobě a Tvému miminku.

Aby miminko bylo spokojené, potřebuje mít naplněné potřeby emoční, tělesné (fyzické) i vývojové.

Co se díky EVT metodě naučíš?

 • E = emoce: Jak porozumět emocím svého miminka a důvodům, proč pláče a jak mu pomoci?
 • V = vývoj: Jak vývoj ovlivňuje aktuální potřeby spánku, schopnost ulevit si od bolení bříška, a jakým způsobem často nevhodně ovlivňujeme vývoj svého dítěte?
 • T =  tělo: Co se děje v těle miminka, co prožívá a jak mu pomoci, aby se ve svém těle cítilo dobře?
 • Podíváme se na potřeby miminka jiným úhlem pohledu a komplexně.

Představ si, jaké by to bylo, kdybys měla jistotu, že

děláš všechno správně, přesně tak, jak Tvé miminko potřebuje.

 • Rozumíš, co Ti miminko říká svým pláčem
 • Už Tě nerozhodí nevyžádané rady z Tvého okolí.
 • Ušetříš čas, který nyní trávíš hledáním informací. Dám Ti souvislosti, díky kterým si ujasníš, jak chceš ke svému miminku přistupovat tak, aby Ti to dohromady dávalo smysl.
 • Mateřství najednou nebude tak náročné, budeš se cítit jistá, klidná a podporovaná.
 • Budeš spokojená a sebejistá máma, která si vždycky ví rady a nenechá se rozhodit.

V mém osobním průzkumu odpovědělo 96% maminek, že mají pocit, že mateřství je náročnější, než očekávaly a že mají pocit, že to občas nezvládají. Ty teď můžeš patřit k těm 4%, které to mají zmáknuté a jsou v klidu.

Z dalšího průzkumu vyplynulo, že 66% maminek si myslí, že má spíše náročnější dítě, které málo spinká, často pláče, nebo prostě neví, jak naplňovat potřeby svého miminka, aby bylo spokojenější, klidnější a lépe spinkalo.

A já Ti prozradím, jaké je Tajemství spokojeného miminka, protože Tě možná dělí už jen malý krůček od toho, abys nepatřila k těm 96% unavených maminek a Tvé dítě nepatřilo k těm 66% náročnějších miminek.

 

Proto jsem pro Tebe připravila tenhle jedinečný minikurz

4dílný video-kurz

Tajemství spokojeného miminka

 • Výbava na miminko - jak si život s miminkem ulehčit a co raději nepoužívat?
 • Proč miminko pláče a jak od sebe rozeznat jeho potřeby?
 • Spánek a uspávání - co když uspávání trvá déle než spánek - a jak to změnit?
 • Bolení břicha a problém s vyprazdňováním - jde to bez bolení a drahých kapiček?

Co všechno nám miminka svým pláčem říkají? Jak od sebe druhy pláče rozeznat? Jak pláči předcházet?

A co když miminko bolí bříško? Jak to poznám, jak mu ulevit?

Proč některá miminka málo spí a špatně usínají, i když jsou unavená?

Dostaneš 4 videa s konkrétními tipy i vysvětlením, proč to miminka takto mají, jak jim snadno pomoci a lépe porozumět tomu, co potřebují, aby byla spokojená.

Navíc dostaneš jako bonus zdarma ještě páté video s názvem Co když to má partner s přístupem k dítěti a výchově jinak, než já.

Dozvíš se:

Proč miminka pláčou, co nám svým pláčem říkají, jak reagovat na dětský pláč a proč není dobré nechávat miminko vyplakat. Dám Ti několik tipů, jak snadno a rychle  miminku při pláči pomoci a jak porozumět tomu, co zrovna teď potřebuje. I jak uklidnit sama sebe, pokud už nevíš kudy kam.

Málo spinká, hodně spinká - co je vlastně dobře?

To, že miminko nepláče, ještě nemusí nutně znamenat, že je spokojené. Možná jen vzdalo snahu nám něco sdělit, protože má pocit, že na jeho potřeby stejně nereagujeme - nebo ne tak, jak ono potřebuje. Pojďme se na to podívat trochu z nadhledu.

Dělají snad maminky, kterým miminka málo spí něco špatně? Jak si uspávání usnadnit a výrazně zkrátit dobu usínání? A co když miminko před usnutím pláče?

Co je to zdravé přebalování a jak snadno a rychle skoncovat s bolením bříška?

Až 94% maminek uvádí, že jejich miminko trápí prvních několik měsíců bolení břicha a koliky. Ráda Tě naučím metodu, díky které se Tvému miminku okamžitě uleví, jde praktikovat kdekoliv a s každým miminkem.

Taky se díky ní můžete zbavit všech kapiček na bolení břicha a mastiček na opruzeniny, protože ty vás s touto metodou zkrátka nikdy nepotkají.

Výbava na miminko

Ať jsi ve fázi, že miminko teprve plánuješ a výbavičku chystáš, nebo už miminko máš a zvažuješ, co by Tvůj život s miminkem mohlo ještě ulehčit, do čeho investovat a co radši nekupovat, dám Ti super tipy, co se mi velmi osvědčilo ve výbavičce rozhodně mít a co můžeš s klidem oželet a ušetřit peníze. Nebo se toho dokonce zbavit, protože mnoho věcí, které rodiče na miminka používají, bohužel často mají neblahý vliv na vývoj dětí.

Kromě videa Ti přidám i pdf seznam.

Ověřila jsem to nejen na svých 4 dětech, ale už na tisicovkách dalších 🙂

Jak to probíhá?

E-mailem dostaneš odkaz na celkem 5 video přednášek. Můžeš si je stáhnout také v mp3 variantě. Každé video má přibližně 30-40 minut. Videa si můžeš pustit, kolikrát potřebuješ, můžeš si je uložit klidně i v telefonu a máš je už napořád.

Jaké otázky Ti zodpovím?

A co na to rodiče?

Tohle říká každý, kdo přišel "pozdě", ty nemusíš

"to by měli všichni dostávat povinně"

"Všechny přednášky mě moc zaujaly"

"získala jsem odvahu a sebevědomí"

"parádní videa a aktuální téma"

"občas bojujeme se spánkem"

"a zabralo to"

"díky videím jsme se s miminkem sladili"

Do mých kurzů již vstoupilo 0 lidí

Kdo Tě kurzem provede?

Jmenuji se Klára Stará, jsem máma čtyř dětí, průvodkyně světem miminek, lektorka vědomého rodičovství, certifikovaná lektorka Životních map a autorka EVT metody.

Jsem také lektorka nošení dětí v šátku a nosítku, bezplenkové komunikační metody, psychomotorického vývoje dětí, plavání s miminky ve vaně, baby masáží a poradkyně v oblasti látkových plenek.

Jsem otevřená, pravdivá, upřímná a pečující. Umím být i rázná. Pro někoho málo alternativní, pro jiného příliš.

Umím hledat cesty a řešení i tam, kde je ostatní nevidí. Rozumím řeči miminek i jejich potřebám a naučím to i Tebe.

S miminky a batolaty pracuji už od roku 2013 a učím jen to, co sama žiju se svými dětmi a co mám ověřené ve své praxi s tisícemi dalších rodin. 

Předávám ověřené a fungující návody, jak porozumět svým dětem - jejich emocím, psychomotorickému vývoji i tomu, co se odehrává v jejich těle.

Chodím na osobní návštěvy do rodin k miminkám, poskytuji individuální konzultace osobně i on-line.

Vytvořila jsem několik rodiči velmi oblíbených on-line kurzů - 10 tipů, jak ulevit miminku od bolení bříška, Manuál k miminku, Klíč ke spokojenému miminku, Manuál k batoleti a nakonec také VIP klubovnu Mámy s nadhledem, do které jsem vložila všechny tyto kurzy a také další informace navíc.

Zorganizovala jsem také on-line kongres Spokojené miminko, kde najdeš 44 přednášek od 33 expertů s tématy z oblasti těhotenství, porodu, kojení, péče o miminko, přístup k dětem, výchově, partnerství a rodině a kterého se účastnilo několik tisíc nadšených rodičů.

V praxi mám už tisíckrát ověřené, že co do dětí vložíme během prvního roku jejich života se nám - a hlavně jim, bude vracet po celý život.

Neztrácejme čas, protože druhou šanci udělat něco jinak, už nedostaneme.

Moje heslo je: "Aby už žádné dítě nemuselo zbytečně plakat a žádná máma nebyla zoufalá."

Spolu to zvládneme!

Co získáš a na jak dlouho je přístup?

 • Ihned po zaplacení objednávky Ti přijde odkaz s videi a rovnou můžeš začít.
 • Přístup do kurzu máš už napořád, takže ho můžeš využít i pro své další miminko, nebo se k němu kdykoliv vrátit.
 • Všechna videa mají 30-40 minut, abys sis je stihla v klidu pustit, třeba do sluchátek během kojení, uspávání, nebo na procházce. 
 • Přednášky si můžeš stáhnout i v mp3 formátu.
 • Videa si můžeš uložit rovnou v telefonu, nebo počítači, nemusíš se nikam přihlašovat.

Kolik to stojí?

Hodnota kurzu je 1 590 Kč

Cena nyní 299 Kč

Máš problém s objednávkou? Napiš mi na email klara@manualkmiminku.cz a podíváme se, kde je chyba.